• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardımınıza ihtiyacım var...

#1
Heart 
Herkese merhaba, Ortalama bir ay önce Istock platformuna üye oldum Ve bu platformda çalışıp küçükte olsa paralar kazanmak için başvuru yaptım. Nikon D3300 fotoğraf makinesi ile çektiğim en minimal , kendimce sevdiğim fotoğraflarımı başvuru formuna ekledim.

* Başvuruyu yaptığımda bana bir ay içerisinde geridönüş yapılacağı söylendi ancak ayın 12sinde tam bir ay oldu ve ses soluk yok...

* Platforma üye olduktan sonra birçok forumda TC kimlik verme mevzusu döndüğünü fark ettim, ben buraya üye olurken benden böyle bir bilgi istenmedi? Ben mi görmedim yoksa diye düşünüyorım.

* Istock u tercih etmemin sebebi diğer Stok fotoğraf platformlarında istenildiği gibi pasaport istenilmemesiydi. Bende pasaport olmadığından sadece bu siteye başvuru yapabildim... Pasaport istenilmeyen ve gelir elde edebileceğim başka platformlar var mı?

Universiteye yeni başlayacağım Ve bu işler ile ilgili önerileriniz varsa çok memnun olurum : ) Aranızda benim gibi öğrenci olan ve bu gibi uğraşları olan insanlar varsa tanışmak isterim Smile

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum ( *__* )
Ara
Cevapla

#2
Merhaba Arda,
Istock'tan herhangibir geri dönüş olmadıysa sayfanın en altındaki "DESTEK" yazan kısımdan telefon yada mesajla bilgi alabilirsin.Bu arada istockta fotoğraf satmak için esp.gettyimages.com adresinden contributor(Katılımcı) hesabı açıp portfolyoyla başvuru yapılıyordu siz öylemi yaptınız.Öteki türlü sadece kullanıcı hesabı açmış olur fotoğraf satamazsınız.

Kimlik belgesi tüm platformlarda isteniyor.Shutterstock gibi sitelerde ekstradan birde pasaport isteniyor.

Pasaportla uğraştırmayan ve fotoğraf kabulü en sorunsuz platformlar fotolia ve adobe stock.Fotolia adobe tarafından satın alındığından fotoliaya üye olunca otomatikman adobe stocktada hesabınız oluyor ve fotoğraflarınız oradada satılmaya başlanıyor.Hesapta 50$ birikince skrill yada payoneer ile paranızı ister banka hesabınıza TL olarak ister skrill kart yada payonner kart getirttirip döviz veren atm'den çekebiliyorsunuz.
Cevapla

#3
Merhaba, sadece shutterstock pasaport istiyor. Diğer sitelere başlangıç olarak başvuruda bulunabilirsiniz.. Fotolia artık bildiğim kadarı ile üyelik başvurusunu direk adobe den yaptırıyor. Forumu araştırırsanız bir çok faydalı bilgiye de ulaşabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2022 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.