• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Amerikan dolarının 8,53 TL olması

#1
Evet arkadaşlar, 1 amerikan doları 8,53 TL. Sizce doların artması Türkiye'deki stok fotoğrafçılık işini nasıl etkiler? Daha çok insan stok fotoğrafçılığına yönelir mi?
Cevapla

#2
Çok etkillemez, zira stok fotoğraftan para kazanmak için gereken ekipmanlar da dolara bağlı olarak eşit derecede pahalanıyor. Yani kimse sırf stok işi yapacağım çekimi, rötüşu vs bir sürü zaman harcayacağım sonra da shutter vs. fotoğrafa 0,10 cent verecek (o da satılırsa) diye böyle bir yatırım yapmaz. Ama elbette sağda solda stok güzellemeleri görmeye devam edeceğiz. Yine bir sürü insan bir ümit diye bu işe başlayacak, bırakacak vs.. Sonuç kasa kazanacak.
Ara
Cevapla

#3
Haklisiniz hocam kasa hep kazaniyor ama bence suc 3-5 görsel yükleyip yan gelip yatanlarda. Elin yabancisi 10 bin tane görsel yüklüyor ve halen devam ediyor para kazanabilmek adina. Biraz caliskan olmak gerek bence. Türkiye sartlarinda elinde kamerasi olan herkes bu isi rahatlikla yapabilir. Bir sürü issiz ögrenci var. Bos vakitlerinde para kazanmak icin yapilabilir. Sahsen benim ögrencilik yillarimda para kazanmanin boyle bir yolunun oldugunu bilseydim kesinlikle baslardim.

Dolar bence yerinde de durmayacak ve stok fotografcilik isi Türkiye, Tayvan, Tayland gibi issizlerin cok ve dolarin degerli oldugu yerlere kayacak. Bir nevi büyük firmalarin üretimlerini Cin'e tasimasi gibi.
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2021 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.