• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çaylak tasarımcıya satış önerileri

#1
Arkadaşlar foruma kayıt olur olmaz konu başlığı açmanın hoş bir şey olmadığını biliyorum. Ama bana vereceğiniz tavsiyelerin diğer arkadaşlara da faydalı olabileceğini düşündüm. Açıkçası illustration işleri ile amatör olarak 6 aydır uğraşıyorum. Bilgisayar mühendisiyim ve aileme de vakit ayırmam gerektiği için bunu meslek olarak yapamıyorum. Yine de amatör olarak uğraşmak beni mutlu ediyorum. Yaptığım bir kaç vektörel çizimim var ve logo çalışmalarım oldu. Hatta bazı arkadaşlarım şirketlerinde onlar için tasarladığım ücretsiz tasarımları kullanıyorlar. Şimdi geleyim soruma malum bu işle uğraşan bir grafik firmanız yada basım eviniz yoksa para kazanmanız çok zor (tasarlatasarlat ve idemama dan ödül almak piyango kazanmaktan farksız) dolayısı ile bende shutterstock, fotolia gibi sitelere tasarımlarımı yüklersem kabul olur mu ? ve sizce üç beş kuruşta olsa kendime ek bir gelir sağlayabilir miyim? Şimdiden ilginize teşekkürler. (Çizimlerimi sizlere de isterseniz sunarım)
Ara
Cevapla

#2
(01-12-2018, 09:19 PM)gfdesign Nickli Kullanıcıdan Alıntı: bende shutterstock, fotolia gibi sitelere tasarımlarımı yüklersem kabul olur mu ?
Olur. ( Kaliteli ve stock için uygun çalışmalar yüklemek şartıyla.)

(01-12-2018, 09:19 PM)gfdesign Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sizce üç beş kuruşta olsa kendime ek bir gelir sağlayabilir miyim?
Sağlayabilirsin. (ihtiyaç duyulan kaliteli ürünler yüklemek şartıyla. Nitelik + Nicelik)

(01-12-2018, 09:19 PM)gfdesign Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiden ilginize teşekkürler.

Kolay gelsin, başarılar, bol kazançlar dilerim.
Cevapla

#3
shutterstock şu an contributor alımında test aşamasında 1 görselin geçmesini yeterli sayıyor galiba. ilk girişte fotoğraf ya da jpeg illüstrasyon göndererek girmek daha kolay, zamanında kriter 10da 7'ydi, şimdi 1.
Ara
Cevapla

#4
Yorumlar için teşekkürler şimdilik üye olma kolaylığı nedeni ile fotolia' da başladım. 8 görselim kabul edildi.Açıkcası bu kadar hızlı olacağını düşünmüyordum.
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2019 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.