Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stok fotoğrafçılığında megapixel'in önemi var mı ?
Teşekkürler yanıtınız için... İşte ben benim portföyümden alakasız olarak genelde megapixel'in etkisi olur mu gibisinden sormak istedim. Hani belki benim henüz bilmediğimi içimizden birileri zaman içinde tecrübe etmiş olabilir. Şöyle ki, 7-8 yıl önce 16mp. makina ile fotolar çekip yüklemiştir de, şimdi güncel bir ekipmana geçmiş 24mp. yada işte 36-42 mp. fotoğraflar yüklüyordur da buna göre orantısal bir artışı fark etmiştir mi acaba gibi. Gerçi bunu söylemek de zor ama işte sorayım bir belki biraz olsun elle tutulur birşeyler yaşamış olan vardır diye düşündüm. Aslında bunun en iyi yanıtını stok sitelerden görsel satın alan kişiler bilir de onlara nereden ulaşacağız ? Öyle ya, alıcı derse "Ben bakıyorum çözünürlüğü şu ise işim için daha kullanışlı oluyor ve haliyle bu çözünürlükte ürünlere yöneliyorum" en güzel yanıt olur da, nerede bu arkadaşlar Smile Ürün üretiyoruz ama alıcısı ile pek bir ilişkimiz yok gibi. Aracı kurumların (yani stok sitelerinin) sayfalarında trendler vs. gibi işte bilgiler alabiliyoruz tabi.

Benim portföy'üm de bu : https://www.shutterstock.com/g/ylcnr
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Stok fotoğrafçılığında megapixel'in önemi var mı ? - Yazar: pixelboy - 04-17-2019, 04:06 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi