Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shutterstock'ta 7 senede fotoğraf satarak 11.000 dolar kazanmak
Evet arkadaşlar 2014 senesinin aralık ayının son günlerinde başladığım Shutterstock serüvenimde 12.674 görsel satarak 11 bin dolar kazandım.

Shutterstock fotoğrafçılara verdiği parayı fotoğrafçıların hakkı olan parayı kesip kendi cebine atmasaydı belki daha da çok görsel yükleyip daha çok kazanabilirdim.

İnşallah sizler de kazanabilirsiniz. Bol kazançlar. Ekran görüntüsünü de ekledim.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara
Hocam, Bu rakamlara fotoğraf başına 0.1 cent ile ulaşmak mümkün değil. Hadi öncesinde 0.3 cent civarı veriyordu desek yine de çok fazla satış yapmak lazım. Demem oki shutterstock da bu rakamlara standart satışlar ile mi çıktınız yoksa genişletilmiş lisans tarzı satışlar oluyor mu shutterstock da? oluyorsa ne kadar veriyor ortalama bir satışa ?
Ara
Evet eskiden bir fotograftan 50 dolar aldigimi bilirim. Porfoyünüzü büyütebilirseniz bence arada yine satisiniz olur.
16 Aralik'ta mesela 18 dolara videom satilmis. Dün mesela bir görseli 5 dolara sattim.
Yani tamamen sans meselesi. Son 2 senedir Shutterstock'a yüklemiyorum ama yükleseydim bence iyi kazanabilirdim.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi