Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shutterstock maille uyardı
#1
Az önce mail aldım Shutterstock'tan. Portföyümde tekrarlı kelimeleri barındıran görseller varmış. Zamanında bir kaç kişiden esinlenip yaklaşık 10 vektörümün başlıgını tekrarlı veya eş anlamlı kelimelerden oluşan cümlelerle yazmıştım.

Bana gelen mailde, portföyümde bu tür görsellerden keşfettiklerini, bir kaç haftaya tekrar bakacaklarını ve değiştirmezsem o başlıkları, hesabımı askıya alacaklarını söylediler. Ama işin garibi hangi görseller olduğunu yazmamışlar. Bu kısım saçma olmuş biraz çünkü an itibariyle 3833 görsel var Smile Allahtan ben Excel'e kaydediyorum anahtar kelimeleri de oradan bulup düzelttim. Bahsettiğim görsellerin başlıkları mesela şöyleydi:

Seamless pattern. Repetetive pink background. Seamless backdrop.  gibi

Sizin de silmenizi tavsiye ederim arkadaşlar.
Ara
Cevapla
#2
Görselleri mi sileceğiz? Yoksa title'ları mı editleyeceğiz? Mail bana da geldi.
Ancak review'de böyle kabul etmiyoruz, siz sonradan yapmışsınız bu yasak gibi ifade var, yalan, reviewer'lar böyle kabul ediyor.
Ara
Cevapla
#3
Forumda da okumuştum. Fotoların title'larını düzeltmeliyiz.
Ara
Cevapla
#4
Tekrarlıyan kelime mi olmamalı yani ?
Ara
Cevapla
#5
Bana da geldi mail anladığım kadarıyla başlıklardaki tekrarları düzelteceğiz. Ama bize hangilerinin sorunlu olduğunu bildirmemesi doğru olmamış. Farkettiklerimde biraz düzenleme yaptım. Ama editoryal yazarken başta atıyorum Istanbul, 01 July 2016; ........... yazıp sonunda Istanbul, Turkey diye yazılanlarda sorun teşkil edecek mi? Eğer öyleyse o kadar arşivi tek tek düzeltmek ciddi zaman alacaktır. :'(
Ara
Cevapla
#6
(07-01-2016, 04:27 PM)sinerji Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bana da geldi mail anladığım kadarıyla başlıklardaki tekrarları düzelteceğiz. Ama bize hangilerinin sorunlu olduğunu bildirmemesi doğru olmamış. Farkettiklerimde biraz düzenleme yaptım. Ama editoryal yazarken başta atıyorum Istanbul, 01 July 2016; ........... yazıp sonunda Istanbul, Turkey diye yazılanlarda sorun teşkil edecek mi? Eğer öyleyse o kadar arşivi tek tek düzeltmek ciddi zaman alacaktır. :'(

Öyle iş mi olur ya. koca arşivi nasıl gözden geçirecez? kaldı ki editleme kısmıda sıkıntılı sitenin.
peki tekrar gönderdiğimizde bir kez daha mı bakıcaklar işlere?
Ara
Cevapla
#7
Tekrar mail geldi. Bold harflerle We want to reassure you that no further action is required from you denmiş. Yani değiştirin demiyorlar sanırım sadece bir daha yapmayın diyorlar. Ben öyle anladım en azından.
Ara
Cevapla
#8
(07-01-2016, 07:31 PM)speedy_turtle Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tekrar mail geldi. Bold harflerle We want to reassure you that no further action is required from you denmiş. Yani değiştirin demiyorlar sanırım sadece bir daha yapmayın diyorlar. Ben öyle anladım en azından.

Sanırım çünkü sonunda dünkü mail için özür dileriz filan demişler. Hesabı askıya alırız gibi bir mail gelince insan tedirgin oluyor haliyle özür dilemeleri yerinde olmuş. 
Ara
Cevapla
#9
meraba arkadaşlar, ne olursa olsun alakasız, abartı ve gereksiz keyword, kelime-isim girmemek gerekyor. siteler bunu net bir şekilde belirtiyorlar. gerek kurallarda, gerek indkesleme sayfalarında gerekse sitelerin üretici bloglarında bu konularda bilgilendirmeler var. bende bir videomda buna değinmiştim. önemli bir konu çünkü.

fotolia yukleme ve indeksleme örneği
https://www.youtube.com/watch?v=Gr6AWtrQ...lv&index=1
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi