Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stok fotoğrafçılığında megapixel'in önemi var mı ?
(04-17-2019, 04:06 AM)pixelboy Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bunun en iyi yanıtını stok sitelerden görsel satın alan kişiler bilir de onlara nereden ulaşacağız ? Öyle ya, alıcı derse "Ben bakıyorum çözünürlüğü şu ise işim için daha kullanışlı oluyor ve haliyle bu çözünürlükte ürünlere yöneliyorum" en güzel yanıt olur da, nerede bu arkadaşlar Smile

Benim portföy'üm de bu : https://www.shutterstock.com/g/ylcnr
o kişi de Burda Smile
çalıştığım ajans işi gereği stok alımı da yapıyorum. kişisel olarak satış da yapıyorum. stok alımlarını baskılar için alıyoruz. baskılarda dergı vs degıl bıldıgın devasa 15mt ye 20mt gibi duvarlara oluyor. hal bu olunca tabiiki çözünürlük aranan bir özellik oluyor ama etkeni %20 yi geçmez. eğer çok net bi çekim ise ve odaklamasında sıkıntı yoksa çokda almamı etkilemyor. ama isterse devasa megapiksellerde gorsel olsun netlemesi sorunsa almam es geçerim. bir de şu var. alım yaptıgımda cogu zaman ıstenen gorsel bulunamıyor. tam olarak ıstedıgım konsepte rastlamışsam inan ne kadar da kotu olursa olsun o gorselı ben o calısmaya bır sekılde yedırırım. yanı burda gene sadece cozunurluk baz alabılecegın bır sey degıl. ılk cevabımda dedıgım gıbı etken cok alım yaparken baktıgımız. ama bence sen takılmışsın bu makıne olayına, bütçen varsa al kurtul bence Smile
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Stok fotoğrafçılığında megapixel'in önemi var mı ? - Yazar: santoelia - 04-17-2019, 10:28 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi