Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Birden fazla ajansa fotoğraf gönderenler için dosya yönetimi
Merhaba iyi hafta sonları sen kendine göre bir yöntem bulmuşsun. Ben sadece shutterda olduğum için bu tarz bir işe girişmedim daha. Ama o fotoğrafları tek seferde numaralandırmak filan zor olacağı için hiç bu tarz denemedim. Ben önce hazırlanacaklara bir klasör açıp rawların hepsini atıyorum sonra sırasıyla açıp düzenliyorum. Peyder pey hazırlananlar klasörüme atıp ordakileride bir yandan siteye upload ediyorum. Yükleme bitince benzer fotolarım kabul olduysa ordaki anahtar kelimeleri kopyalıyorum ayrıyeten kafama göre ekleyeceğim anahtar kelime olursa ekleyip gönderiyorum. Eğer anahtar kelime yoksa keywordden konuyu yazıp seçip hepsine koyuyorum. Bu gönderdiklerimi gönderilenler klasörüne atıyorum. Gönderilenler içinde kabul olanlarıda garanti fotolar klasörüne atıyorum kalanlarıda gönderilip kabul edilmeyenlere atıyorum. Benim sistemimde bu şekilde benzer fotoları ayırtetmek bazen sorun olabiliyor tabi. Smile onlarıda arkaplandaki objelere göre yada kırptıysam kırpılan yerlere göre baz alıp ayırtedebiliyorum.

Yeri burası değil ama bahsetmişsiniz shutterda Exclusive üyelik var mı?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Birden fazla ajansa fotoğraf gönderenler için dosya yönetimi - Yazar: sinerji - 10-31-2015, 05:33 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi