Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir türk firması hepimizin içeriğinin telifini satıyor ?
Photo 
Merhaba emektar arkadaşlarım geçenlerde fark ettiğim bir siteden bahsetmek istiyorum "telifport.com" Bu sitede portföyüm yayınlanıyor fakat bu siteyi hayatımda ilk defa görüyorum.
Kayıt tarihim yaşadığım şehir ve isim soy ismimin de yer aldığı bu site veriyi nerden alıyor açıkcası bilmiyorum shutterstock veya istock olabilir. 
Muhtemelen dostlar sizin de içeriğiniz burada yayınlanıyordur, ben görsel aratarak buldum kendilerini ve daha ilginç olan kısmı şikayetvar.com da site hakkında bazı şikayetleri okudum,
bu siteden hiç haberdar olmayan türkiyeden shutterstock üzerinden görsel alan insanlara "telifport.com" mail veya sms yolu ile ulaşıp telif hakkı ihlali beyan ediyorlar ve faiş fiyatlardan telif hakkı ücreti isteyip insanları dava etmek ile tehdit ediyorlar. Bu tarz şikayetler bir değil iki değil neredeyse 50-60 şikayet, bu siteyle ilgili ne yapılmalı bilmiyorum yaptıkları şeyi hakkında kısmından okudum fakat aracı oldukları ile ilgili somut bir yazı bulamadım veya kimin alt şirketiler onunla ilgili de bir şey bulamadım.
Bu adamlar dolandırcı olabilir mi sizce ? Nasıl yol almalıyız fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum. Hepinize bol kazançlar mutlu günler diliyorum.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Bu Konudaki Yorumlar
Bir türk firması hepimizin içeriğinin telifini satıyor ? - Yazar: sefakart - 06-04-2021, 08:53 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi