Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görsel kabul ettirme sorunu ve görüntülenme sayıları
Shutterstocka son yüklediğim iki görsel telif ve kişilerden izin eksikliği nedeniyle reddedildi. Daha önce de reddedilen görsellerim oldu ama bu sonuncusu çok tuhaf. İlki masa üstü bir dünya küresi idi. Ne markası ne modeli hiç bir şey yok standart bir küre, hatta Kürenin sadece yarısını çekmeme rağmen "özgün eser" demişler. Şaştım kaldım. O zaman bir oda içerisinde kadraja giren elli milyon tane detay da özgün eser ve hepsi için ayrı ayrı eser sahibinden izin mi alacağız. Shutter'da Dünya kadar benzer içerik var. Diğeri de geniş açı bir sokak fotosu. Odağında eski bir bina olmasına rağmen sokaktan geçen bir kaç kişinin yüzü gözüküyor netleme olmadığı için yüzler de büyük oranda flu. Yani model falan yok gerçek bir sokak görüntüsü. Bu da kişilik hakkına takılmış . Ama sitede böyle de çok görsel var. Hiç birinin de editöryel olduğunu sanmam.

Bir diğer sorum da şu: Shutter'da indirilmese de görselinizin kaç defa görüntülendiğini görme özelliği var mı? Sonuçta satılmasa da hangi işin ne kadar ilgi çekip çekmediğini anlamak için önemli.

Yardım edip aydınlatan olursa çok sevinirim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Görsel kabul ettirme sorunu ve görüntülenme sayıları - Yazar: periskop - 01-04-2019, 02:52 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi