Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farklı stock sitelerine portfolyo yüklemek ve bir kaç soru
Ben fotoğraf çekmekten ziyade daha çok grafik tasarımlar yapıyorum. Ağırlıklı olarak 3D görseller oluşturuyorum. Elimde şuan 20 yakın yüksek çözünürlükte (40 x 40 cm, 300dpi gibi) görseler var. İlkin az görselle talebi görmek daha sonrada sonuca göre yeni görseller oluşturmayı düşünüyorum.

Elimdeki görselleri değerlendirmek için önceliğim bigstockphoto.com. Bilginiz vardır sanırım; bigstockphoto'yu sthuterstock satın aldı. shuterstock a göre çok daha makul üyelik/satış ücretleri olduğundan çok talep edilen bir stock sitesi. Her geçen gün kendini daha da geliştiriyor. Bence shuterstock un en büyük alternatifi. Etrafımda tanıdığım stock satın alan ajanslar shuterstock yerine bigstock u uygun fiyat seçeneklerinden dolayı tercih ediyorlar. Bende stock alacak olsam önceliğim bigstockphoto olurdu.

Bu kısa bilgilerden sonra size bir kaç soru sormak istiyorum.

1- bigstockphoto.com hakkındaki görüşünüzü nedir? stock satışı için tercih edilebilir mi?
2- shuterstock üyeliği için pasaport zorunluluğu halen devam ediyor mu?
3- fotolia ile adobe stock aynı siteler mi? ikisinden birine üye olduğunuz zaman portfolyonuz ikiside de de satışta oluyor mu?
2- Sadece bir stock sitesi yerine birkaç stock sitesinde satış yapmanın dezavantajları var mıdır?
3- Farklı stock sitelerinde oluşturacağım portfolyo aynı olmasının bir dezavantajları var mıdır? Yani her stock sitesi için aynı görselleri yüklemek doğru mudur, yoksa her stock sitesi için farklı görseller mi olmalı?

Bu Konudaki Yorumlar
Farklı stock sitelerine portfolyo yüklemek ve bir kaç soru - Yazar: cl0ser - 06-05-2017, 02:55 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi