Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stok fotoğrafçılıkla ilgili 4 soru
Konuyu hortlatiyorum pardon. Isik cadiri kullanirken, cadirin arkasindan da isik patlatirdim. boyama isi az ciksin daha bir #ffffff olsun diye. Fakat cisimde parlamalar oluyordu daha fazla is cikiyorudu. Bilgi olsun diye soyluyorum. Cismi yari parlak bir beyaz fonun uzerine koydum. Benim de 4 isik kaynagim var. bunlardan ikisi sagda ve solda. Bir tanesini direkt hafif aciylaa yukaridan verdim. sonuncuyu da fill isigi olarak kameranin arkasindan cisme dogru hafif caprazdan verdim. Cisim dogru renlerle dogru kontrastta fotograflandi. Isin guzelligi inanin fotosopa gerek yok bembeyaz ffffff beyaz arkaplan uzerinde altinda hafif difuze olmus golgesi dusmus tamamen izole fotograf elde ettim. Bu yontem yuzuk gibi hem kucuk hem de parlak metal cisimlerde pek ise yaramadi , onu da denedim (bembeyaz yaptigimda yuzukte detay kaybi oldu). Fakat mat cisimler harika sonuc veriyor. Isik miktarini dogru kullandiktan sonra diyaframdi isoydu kapanma hiziydi hepsini degistirdim oynadim, farketmiyor her zaman bembeyaz fon.
Yani fotoshopsuz beyaz fon elde etmek tamamen isigi kullanma sekli ile alakaliymis desem yanlis olmaz.

Bu Konudaki Yorumlar
Stok fotoğrafçılıkla ilgili 4 soru - Yazar: emreabp - 04-30-2017, 08:12 PM
RE: stok fotoğrafçılıkla ilgili 4 soru - Yazar: ilkercelik - 06-17-2017, 05:21 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi