Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stok fotoğrafçılıkla ilgili 4 soru
Question 
Merhaba arkadaşlar,3-4 ay önce stok fotoğraf çekimleri yapmaya başladım ancak çektiğim yaklaşık 50 adet fotoğraf fotolia tarafından teknik problem sebebiyle reddedildikten sonra stok fotoğrafa birsüre ara verdim.bir hafta önce nerede hata yapmış olabileceğimi araştırdım ve yardımcı olabileceğinizi düşündüğüm bazı konularda sizlere danışmak istiyorum.

1)Çektiğim izole fotoğrafların arka planında kusursuz bir beyazlık sağlayamıyorum daha fotoğraflar çok griye kaçan bir tona sahip.Bunu ps de beyaz ayarında düzeltebilir miyim? yada arka planda kusursuz bir beyazlık sağlamak için ne yapmam gerekir??.f/5.6 1/30 ıso 200 değerlerinde 2 adet sağ iki adet soldan olmak üzere 30 watt 6500k ampul ile ışıklandırma sağlıyorum.white balance modunu florasan yada flash konumuna getiriyorum,beyaz arkaplana en çok bu şekilde yaklaşabiliyorum ancak yinede yetersiz.

2)arkaplan olarak ürün çadırının içine yerleştirdiğim beyaz fon kartonunu kullanıyorum ancak ürün çadırında istediğim açılardan çekim yapmakta zorlandığım için ışık kaynağını ürün çadırı gibi bir mekanizmada fırın kartonuyla yumuşatarak direkt olarak fon kartonuna vereceğim ancak yinede bazı çekimlerde tam boy fon kartonu alan yetersizliğine sebep olabilir,bu fon kartonlarının en ve boy olarak daha büyüğünü nereden temin edebilirim?

3)İzole fotoğraf çekimlerinde kullanıp başarıya ulaştığınız diyafram,enstantene,iso ve ımage sıze ayarlarınız nedir?

4-)yüklediğim çiçek fotoğralarının bazıları benzer fotoğraflar olduğu için reddedildi.Bunu engellemek için ne yapmalıyım farklı varyoslarda çektiğim çeşitli fotoğrafları farklı zamanalrda mı yüklemeliyim?Diyelim ki farklı varyasyonlarda 50 adet para fotoğrafı çektim bu fotoğraflarından sadece 3-4 tanesinin kabul edilip diğerlerinin reddedilme olsaılığı var mıdır?

şimdiden teşekkürler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Stok fotoğrafçılıkla ilgili 4 soru - Yazar: emreabp - 04-30-2017, 08:12 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi