Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Envato
Envato gerçekten güzel işlerin olduğu bir site. fakat benim nedense aram ısınamadı. videohive a atmadığım after effects calısması footage video vs vs nedense hiç birisi kabul edilmiyor. (tüm istenenleri yapıyorum hatta tutorial video bile hazırlayıp koyuyorum içerisine) fakat kabul edilmiyor calısmalarım. kalitemize uygun değil diyor kesip atıyorlar. bakıyorum calısmamdan kat kat daha kotu projeler var videohive da. en son bir calısma attım dıyecekleri hiç bir sey bırakmamıstım. ona da pazar bu calısmaya doygun dedi. Smile))) küfür edecektim az daha.
fakat bunun yanında 3D model ne atsam alıyorlar. garip bir site.

sanırım benim baştaki cok fazla red yememden mimlendim. artık ne atsam almıyorlar.

sonra baktım calısmalar envato da aşırı ucuz. mesela bir videonuz 7-8 dolar fiyat koyuyorlar. ama aynı video yu baska sitede 30-40 dolara satmanız mümkün. sürümden kazanma mantıkları var anladıgım kadarıyla. fakat tutumları cok zorluyor ve fiyatları cok dusuk. kalite yada pazarda seçkinlik diye yırtınıyorlar ama piyasanın içine ediyorlar farkında değiller.

örneğin fottage videolarda en çok satışı yapan video bu şu an
845 SATISLI VIDEO

an itibariyle 845 adet satısı olmus. yayınlanma tarihi 2014 fiyatı 8 dolar.
yani arkadaş ortalama ayda bu videodan 150 dolar kazanmış. sitesinde bakarsanız portfolyosunda zaten bundan 3-4 tane daha video var onlar gitmiş diğer işleri satılmamış.

bence envato abartıyor işi.

son olarak envatoya çalışma atmak deveye hendek atlatmak gibi ve aşırı zaman kaybı. preview ları bile değişik ölçülerde. 2 tane resim preview istiyor 80x80 ve 590x300
ayrıca video preview için 960x540 olacak. photoshopla ayrı ugras renderla ayrı ugras calısmanı at tutorial ekle vs vs uzuyor gidiyor. kabul edilcek edilmeyecek kısmınıda gec. hepsi ne için 8-10 dolar mı ?????

olmasın daha iyi bana göre şimdilik.

sadece izlenimlerimi paylaştım ön yargınız oluşmasın. benim baştaki red yemelerimden yüzdem düştüğünden artık bakmıyor bile olabilirler. işinize geliyorsa şansıznı deneyin derim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Envato - Yazar: yucelozel - 06-27-2016, 11:43 PM
RE: Envato - Yazar: santoelia - 06-28-2016, 08:21 AM
RE: Envato - Yazar: Soner - 06-28-2016, 10:04 AM
RE: Envato - Yazar: santoelia - 06-28-2016, 10:12 AM
RE: Envato - Yazar: Soner - 07-03-2016, 08:59 PM
RE: Envato - Yazar: ilkercelik - 12-18-2016, 02:23 PM
RE: Envato - Yazar: santoelia - 12-19-2016, 09:08 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi