Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım)
(06-22-2016, 04:20 PM)Fiwen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ölçüyü örnek olarak verdim şimdi en alt resimde pattern option açık ya orada sizin ölçü 487,2637  gibi bir rakam o kısımdan bahsetmiştim ama siz desen sonrası işlemleride pattern option da yapmısınız .En baştan anlatamya çalışayım.Yeni dosya açıyorum 1200 lük.  Bir tane şekil çiziyorum bunu sürükleyerek swatch içine atıyorum.sonra swatch içinde attığım desenin üstüne sağ çift tık  yapıyorum. otomatik olarak zaten pattern option çıkıyor.Şimdi ölçüler farazi ama başta açtığım dosya boyutunda  2 tekrar gözüksün dersem eğer 600* 600 yok 3 tekrar gözüksün dersem 400* 400 yapıyorum. onu nerede yapıyorum dersen eğer pattern option kutucuğun açık ya ordaki yükseklik ve genişlik ölçülerini yaz motifini de gerktiği gibi büyült ve küçült, yerleştir. bu kısm bitti. şimdi  pattern option da üst sol olması lazım  orada save to copy nin yanında done var. done a tıkla. pattern optiondan çıktın.şimdi önünde boş bir çalışma alanı var . içine 1200 lük bir kare aç ve swatch daki desene  bir kez tıkla.Desenin tekrarlarıyla birlikde alanı doldurdu.şimdi sakın pattern optiona girme. ana sayfandaki çalışma yüzeyindeki alanı seç V ile de seçebilirsin en üstteki ok işareti ilede.çalışma yüzeyindeki tekrarlı desenin seçili iken üsttern nesneye gir ve expand de. ve hala seçili iken pathfinderda merge. de.bitti desenin düzgün bir şekilde kenarlardan kesilmiş bir şekilde karşında.ve üstten dosya ve farklı kaydet eps10 .Kusura bakma her yaptığım işlemi mümkün olduğu en açık şekilde yazdım. bu noktada ne sorun çıkar bilemiyorum. her aşamayı okuyarak yap bi yerde birşeyi yanlış yapıyorsun Smile umarım bu sefer olur

sizide yordum kusuruma bakmayın  Undecided  dediklerinizi harfiyen tekrar uyguluyorum fakat yine olmadı, şöyle söyliyim patterni kaydetmişim iş bitmiş sonra açtığım kare yuzeye expand ve merge yapmanın patterne ne etkisi olacak onu anlamadım, ayrıca bence sorun patterni nasıl yaptığım yada merge / expand yapıp yapmadığım değil çünkü ben 20 tane böyle vektör kabul ettirdim fakat son zamanlarda neyi eksik yapıyosam olmuyor, eps 10 a çeviririp epsyi açınca bütün sorunlarla karşılaşıyorum yoksa cs6 eps olarak kayıt ettimmi hiçbir sorun olmuyor.. eskiden save as.. ekranında transparency'de açıktı?
acaba bu ekranda eksik/fazla bir tick'mi var?

bb63O0.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: gold - 06-22-2016, 10:18 AM
RE: Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: Fiwen - 06-22-2016, 05:42 PM
RE: Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: gold - 06-22-2016, 06:26 PM
RE: Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: Fiwen - 06-22-2016, 06:45 PM
RE: Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: Fiwen - 06-24-2016, 02:12 PM
RE: Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: gold - 06-25-2016, 12:13 PM
RE: Eps 8/10 sorunu (resimli anlattım) - Yazar: Fiwen - 06-25-2016, 07:32 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi