Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No Bitmaps hatası
Information 
(04-14-2018, 06:05 PM)punktum Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşım bitmap hatası onunla ilgili değil. (evet vektör görsel yüklerken yanında jpeg formatıda yüklemek gerek ancak o ayrı bir konu) bitmap hatası, vektör çalışmalardaki bazı efektlerin EPS 10 veya 8 olarak kaydedilirken ( EPS 8 de çok daha fazla sorun oluyor ancak EPS 10 da çoğunu çözmüşler) vektör efektlerin rastere yani piksel tabana dönmesi.

Şöyle de özetleyebiliriz: tamamen vektör olması gereken bir çalışmanın içinde pixel tabanlı alanların bulunması.

Bunu da şöyle kontrol edebilirsiniz. EPS 10 olarak kaydettiğiniz dosyayı tekrar AI'de açın windows'dan links panelini açın. links panelinde gördüğünüz herşey vektör etkisini kaybetmiş ve rastere dönmüş demektir. Bu alanları seçmek için de links panelinden üzerine tıklayıp, yine links panelinin altında bulunan go to link tuşuna tıklarsanız raster olan alanı sizin seçer.

Bundan sonra ne yapılmalı derseniz işte ben de orada tıkandım. Benim şu anki sorunum drop shadow efektlerin rastere dönmesi. Sanırım en hızlı yöntem drop shadow efekti kaldırıp tekrar yüklemek olacak Smile
Sectigin alanidaki bütün bitmap leri backspace ile silip tekrar eps 10 formatında kaydedebilirsiniz zannımca bir görselin içinde çok ufak noktalar birmape donuyir... Görüntüyü bozmayacaktir.... Dropshadow olayını expand edince tekrara expand appearance yapın üç seçenek var object, fill, stroke hepsini secin belge sisecektir fakat sorun çözülecektir akabinde dosyanızı tekrar açıp link paneline bakın bitmap leri shift le beraber en alttakine kadar seçin go to yanında bir kare var onunla işaretleyip backspace yaparak eps10 kaydedin... Bunlar içinde ikstratore action atarsanız bir kere yaparsınız ondan sonra f2 ye basarsinizayni işlemi defalarca yapmaktan kurtukursunuz.  

https://www.shutterstock.com/g/SULTAN+KI...erral-link
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
No Bitmaps hatası - Yazar: mr_coffee - 01-08-2016, 12:15 AM
RE: No Bitmaps hatası - Yazar: Imagine - 04-26-2016, 11:38 PM
RE: No Bitmaps hatası - Yazar: pixelboy - 08-02-2016, 02:43 PM
RE: No Bitmaps hatası - Yazar: punktum - 04-14-2018, 06:05 PM
RE: No Bitmaps hatası - Yazar: gecevadisi - 11-13-2019, 04:01 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi