Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
resimstock.com izinsiz görsel satıyormuş
Resim Stock sitesi Enya ltd.şti adı altında faaliyet gösteren, firma web sitelerini taratıp kullandıkları görseller hakkında FİRMALARDAN para talep eden, ödemezlerse mahkemeye gideceğini söyleyen bir şirkettir. Aynı görseli başka lisanslı sitelerden 2 dolara satın alabiliyorken kendileri 150 dolar fiyat biçmektedirler.Görselin sahibi fotoğrafçı (sanırım kafası pek çalışmıyor)aynı görselini resimstockta 150 dolardan satmak varken başka sitelerde 2 dolara satış hakkı veriyor.Güldürmeyin insanı ya..Copyright istediğinizde size Türkiye'deki distribütör bir firmayla imzaladıkları noterli sözleşme onayını gönderiyorlar.Sözleşmede firmanın adı karartılmış.İyi güzelde ben nereden bileceğim o firmanın Yurtdışındaki firmayla anlaşması var mı yok mu?Etrafınızda varsa bu konuda mağdur olanlar söyleyin lütfen tuzağa düşmesinler.Ama konuyla da ilgilensinler.Çünkü ilgilenmezlerse adamlar mahkeme filan uğraştırırlar...3 sene önce yepa isminde bir şirket yine benzer yolla firmalara ihtar gönderiyormuş.Bu tutarlar 3,4 bin dolarları buluyormuş.Hatta Çorum'da magnet isimli bir web tasarım firmasına 17 tane dava açmışlar.Firma üşenmemiş 8 ay uğraşmış ve kazanmış davaları.Hatta sonra bir dernek bile kurmuşlar bu konuda mağdur olanlara yardım amaçlı.Bu şirketin onunla bir bağlantısı var mıdır bilemem ama benzer yolu izledikleri kesin.Bu nasıl iştir anlamadım. Para bu kadar kolay mı kazanılıyor ya!!
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: resimstock.com izinsiz görsel satıyormuş - Yazar: meltemce - 09-14-2015, 05:05 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi