Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoya yönelmek
pardon, satış durumunu kastettim. Fotoğrafta da sadece en iyi satış yapanlara yüklüyorum. Hiç satış olmayanlara yüklemeyi bıraktım
Ara
Bugün stock açısından fotoğraf ne ise, uzun vadede video da o olacak bence. Videolar basılı mecralar dışında her platformda artıyor. Sadece birkaç yıl öncesini düşündüğümüzde sosyal medyadaki video kullanımı bugüne oranla çok azdı. Önümüzdeki yıllarda bugüne göre çok daha fazla olacak. Tanıtımlar, sunumlar kişisel işler vb. her yerde yaygınlaşıyor. İnternet hızı arttıkça ve video montajı gibi işlemler akıllı telefonlara girdikçe daha çok video satılır. 
Videocular kızmasın ama fiyatın biraz daha ucuzlaması da gerekiyor yaygınlaşma için Smile 

Fotoğrafın yanında video sadece bugün için değil, gelecek için de çok iyi bir yatırım.
Ara
https://www.shutterstock.com/video/gallery/167725 İlk videolar yayınlandı. Çok keyifli bir iş, editlemesi daha az zaman alıyo, ışık çok daha basit. Yüklemekte pratik sadece pond biraz zaman kaybettiriyo. Yalnız ben birini seçecem heralde, bir dala odaklanmayı seviyorum. Ya foto ya video :/
Ara
Gayet güzel işte devam et. ikisini de yapsan ne olur ki Big Grin
Ara
Merhabalar, ben de videoya geçiş yapmak istiyorum. Geçiş derken yani artık video da çekmek istiyorum. Fakat hiçbir denemem olmadı şu ana kadar. Nereden nasıl başlamalıyım, video için "olmazsa olmaz"lar nelerdir mesela biraz? Siz bu işi bilenlerden birkaç ipucu ve öneri alabilirsem çok mutlu olurum.
Ara
Merhaba şu ara timelapse tekniği,4K çözünürlük ve aerial (hava çekimleri) trend diyebilirim.Video işi yaptığını bildiğim birçok kişi drone ile havadan çekim işine girdi. Ben ağırlıklı vektörel çizim,fotoğraf ve 3d model satıyorum.Son dönemde DSLR kameramla çektiğim HD videolarıda satmayada başladım.Fakat şunu söyleyeyim video apayrı bir mecra ve bir yerden sonra hem donanıma yatırım yapmak hemde trendleri takip etmek gerekiyor.Mesela timelapse çekecekseniz mutlaka makinanızı oturtacağınız kayan yada dönen platformlardan almanız yada teknik bilginiz varsa kendiniz yapmanız lazım.Kayan yada dönen kamera hareketinin olduğu timelapse videolar sabit çekimlerden daha çok satıyor.Ben henüz timelapse işine girmedim.Deneme amaçlı hd videolar çekiyorum şimdilik satış yokSmile

Birde videolarınızda prodüksiyon olursa (konuya göre 3d efektler,geçişler tipografik unsurlar vs) daha fazla tercih edilir.Teknoloji,sağlık,finans,iş dünyası gibi konseptlerin olduğu videolarda sıklıkla kullanıldığını görüyorum.

Bu arada 4K'yada değinmeden edemeyeceğim.Bu çözünürlükteki videoları işlemek sıradan pc'lerle mümkün değil o sebepten ilk etapta HD videolarla başlayın derim.Müşteri açısından baktığımızdada eğer vasat bir makinası varsa alacağı videoyu işleme kolaylığı bakımından 4k yerine HD çözünürlüğü tercih eder.Yani illa 4k çözünürlükte video satmanız şart değil.
(07-13-2018, 12:23 PM)vectorus Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba şu ara timelapse tekniği,4K çözünürlük ve aerial (hava çekimleri) trend diyebilirim.Video işi yaptığını bildiğim birçok kişi drone ile havadan çekim işine girdi. Ben ağırlıklı vektörel çizim,fotoğraf ve 3d model satıyorum.Son dönemde DSLR kameramla çektiğim HD videolarıda satmayada başladım.Fakat şunu söyleyeyim video apayrı bir mecra ve bir yerden sonra hem donanıma yatırım yapmak hemde trendleri takip etmek gerekiyor.Mesela timelapse çekecekseniz mutlaka makinanızı oturtacağınız kayan yada dönen platformlardan almanız yada teknik bilginiz varsa kendiniz yapmanız lazım.Kayan yada dönen kamera hareketinin olduğu timelapse videolar sabit çekimlerden daha çok satıyor.Ben henüz timelapse işine girmedim.Deneme amaçlı hd videolar çekiyorum şimdilik satış yokSmile

Birde videolarınızda prodüksiyon olursa (konuya göre 3d efektler,geçişler tipografik unsurlar vs) daha fazla tercih edilir.Teknoloji,sağlık,finans,iş dünyası gibi konseptlerin olduğu videolarda sıklıkla kullanıldığını görüyorum.

Bu arada 4K'yada değinmeden edemeyeceğim.Bu çözünürlükteki videoları işlemek sıradan pc'lerle mümkün değil o sebepten ilk etapta HD videolarla başlayın derim.Müşteri açısından baktığımızdada eğer vasat bir makinası varsa alacağı videoyu işleme kolaylığı bakımından 4k yerine HD çözünürlüğü tercih eder.Yani illa 4k çözünürlükte video satmanız şart değil.

Çok teşekkürler, çok kıymetli oldu bu bilgiler. Peki bir şey daha soracağım; 'videoyu işlemek' derken tam olarak nasıl bir süreçten bahsediyoruz? Ben mac book pro kullanıyorum ve elimde video için sadece imovie var. Başlangıç için imovie yeterli mi sizce? Olmazsa olmaz video işleme süreçleri nelerdir?
Ara
Videodan kesmen gereken yerler olur,hafif bir renk tonuyla oynarsın,video formatı degistirmen gerekir vb... anladığım kadarıyla böyle.video işleme.stok işi video ya dönüyor yavaş yavaş yönelmek lazım.basarilar...
Ara
Merhabalar, herkese hayırlı kazançlar.
Geçenlerde Fotolia'ya vektör yüklenmesinde sıkıntı vardı bu boşluğu fırsat bilerek acaba video yüklesem nasıl olur diye düşünmüştüm. Biraz Adobe flash programı çalışıp 2d video yaptım. Fotolia yaptığım 3 tane videoyu kabul etti. Sizce 2d videolar satılır mı? Programı öğrenmesi ve bir şeyler hazırlama epey zaman alıyor. Hiç video işiyle uğraşmamalıyım mı acaba?
Ara
İyi gelir elde etmek istiyorsan guzel bır hesap yapıp ordan ilerliceksin ben  instagram takıpcı satın aldım ve cektıgım fotograf vıdeoları ordan yayınlayıp ılerledım sanada tavsıye ederım .
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi