Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alamy satışlar
Selamlar,

Alamy'ye biraz foto yüklemiştim geçen sene ama hiç hareket olmayınca 200 fotodan sonra iptal etmiştim ve hesabı kapatmıştım. Ancak alamy finans bana mail atmış ve satış olduğunu ödeme için skrill veya paypal hesabı bildirmemi istediler. Satış sanırım ben hesabı kapatınca fotolar 14 gün daha online duracaktı, o arada oldu. Küçük de olsa emeğimin karşılığını almak sevindirdi.
Ara
Merhabalar,
Alamy'ye diğer microstock sitelerini yüklediğiniz fotograflarımı yüklüyorsunuz yoksa Almy'ye özel fotograflarmı yüklüyorsunuz?Aynı fotografı çok ucuza almak varken alıcı neden macrostock ajanslarını tercih etsin?Bu ajansta satış yapmış arkadaşların fikirlerini bekliyorum.
Birde bu sitede vector satmayı başarmış arkadaşlar varmı? Vectorler 9.99 a satılırken illüstrasyon olarak çok daha yüksek fiyatlara satılıyor.Hangisi daha çok kazandırıyor?
Ara
Selamlar. 2.5 aydır Alamy'e yükleme yapıyorum ve toplamda 6000 fotoğrafı geçtim ama hala tek bir satış dahi olmadı. Bu normal midir? Alamy'de satış bu kadar zor mudur?

Merak edenler için portfolyom
https://www.alamy.com/portfolio/1018314.html
Ara
Bu iste bir yanlislik olmali. Ben Depositphotos'a yüklemistim görsellerimin hepsini. Orda bile satis olmustu. Kaldi ki Alamy de ufak bir ajans sayilmaz.
Ara
(12-21-2022, 05:19 PM)mr_coffee Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu iste bir yanlislik olmali. Ben Depositphotos'a yüklemistim görsellerimin hepsini. Orda bile satis olmustu. Kaldi ki Alamy de ufak bir ajans sayilmaz.

Vergi ve Ödeme alma yöntemi belirtmemiş olmanın satışla bir ilgisi olmaz değil mi? Onları belirlemedim çünkü ama bir ilgisi olduğunu da sanmıyorum. ekşi sözlükte bir yorumda Alamy'de çok nadir satış olduğu ama tek bir satıştan bile iyi para geldiği yazıyordu.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi