Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Payoneer deneyimleri
Merhaba, payonner hesabınızı dolar açın ama payoneer a ekleyeceğiniz tr banka hesabı tl olsun çünkü asla dolar yada başka bir para birimi göndermiyor payoneer. Vadeli hesap olurmu bilmiyorum neden olmasın elbet bir bilen cvp verir bu soruya. Payoneer kart talep ettiyseniz sanırım dolar veren bi çok atm den çekim yapabiliyorsunuz ama en kullanılan ve memnun olunana teb.. İşbankası atm si kullanan da varmış. Ama dolar verip vermediğini kontrol edin. Teb den hesap açmanın bir espirisi yok gerek de yok. Ayrıca payoneer kartla alışverişde yapabiliyorsunuz. Daha önce açılmış olması önemli değil hesabınızın sadece sizin adınıza olması önemli. Ama hesaba tl gelecek. Kart kullanırsanız dolar alabilirsiniz. Kolay gelsin
Ara
(09-20-2017, 04:19 PM)Fiwen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,  payonner hesabınızı dolar açın ama  payoneer a ekleyeceğiniz tr banka hesabı tl olsun çünkü asla dolar yada başka bir para birimi göndermiyor  payoneer.  Vadeli hesap olurmu bilmiyorum neden olmasın elbet bir bilen cvp verir bu soruya. Payoneer kart talep ettiyseniz sanırım dolar veren bi çok atm den çekim yapabiliyorsunuz ama en kullanılan ve memnun olunana teb.. İşbankası atm si kullanan da varmış. Ama dolar verip vermediğini kontrol edin. Teb den hesap açmanın bir espirisi yok gerek de yok.  Ayrıca payoneer kartla alışverişde yapabiliyorsunuz. Daha önce açılmış olması önemli değil hesabınızın sadece sizin adınıza olması önemli. Ama hesaba tl gelecek. Kart kullanırsanız dolar alabilirsiniz. Kolay gelsin

cevap için çok teşekkürler, "payonner hesabınızı dolar açın ama payoneer a ekleyeceğiniz tr banka hesabı tl olsun" yalnız, şu kısmı anlayamadım
Ara
Payoneer dan ben kart istedim. O yüzden ayrıca tr banka hesabımı eklemedim mesela işbankası hesabımı eklemedim. Ama siz kart istemeyip direk bankanıza çekmek isterseniz paranızı iş bankasının normal türk lirası hesabını payonner eklemeniz gerekiyor, çünkü payoneer sadece yaşadığınız ülkenin para birimini banka hesabınıza aktarıyor. Aslında tam olarak neyi anlamadınız onu anlamdım. Yukarıda da bunları yazmışım daha açık nasıl ifade edebilir bilemedim.
Payoneer amerikadan aldığınız bir banka hesabı aslında ve oradan ister kart talep edebilirsiniz. ve buradaki atmlerden çekebilirsiniz. yok ben tr bankama ( işbankası olsun) göndereceğim derseniz. Payoneer a türk lirası hesabınızı ekleyip para talep edeceksiniz. İşbankasında dolar hesabı açıp onu eklemeyeceksiniz.
Ara
(11-23-2017, 02:12 PM)Fiwen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Payoneer dan ben kart istedim. O yüzden ayrıca tr banka hesabımı eklemedim mesela işbankası hesabımı eklemedim. Ama siz kart istemeyip direk bankanıza çekmek isterseniz paranızı iş bankasının normal türk lirası hesabını payonner eklemeniz gerekiyor, çünkü payoneer sadece yaşadığınız ülkenin para birimini banka hesabınıza aktarıyor. Aslında tam olarak neyi anlamadınız onu anlamdım. Yukarıda da bunları yazmışım daha açık nasıl ifade edebilir bilemedim.
Payoneer amerikadan aldığınız bir banka hesabı aslında ve oradan ister kart talep edebilirsiniz.  ve buradaki atmlerden çekebilirsiniz. yok ben tr bankama ( işbankası olsun) göndereceğim derseniz. Payoneer a türk lirası hesabınızı ekleyip para talep edeceksiniz. İşbankasında dolar hesabı açıp onu eklemeyeceksiniz.

tek hesap olması gerekiyor diye düşündüğümden öyle dedim, ben de kart isteyeceğim...sanırım şubeden tl olarak çekilebiliyormuş ve daha fazla kesinti oluyormuş. o yüzden hesaplarla ilgili bir yanlışlık yapmak istemedim daha sonra düzenlemesi/değiştirmesi daha zor olur diye. teşekkürler cevaplar için...tekrar bir yerde takılırsam yardımınızı rica ederim Smile
Ara
Tabii ki kartla da dolar veren atmlerden çekince istediğiniz zmn bozduruyorsunuz. Ben genellikle alışverişlerde direk kullanıyorum.. normal kurdan 10 kuruş aşşağı bozuyor
Ara
arkadaşlar shutterstock ve istock'taki paralarımızı yıl başından önce veya sonra çekmek vergi vs. açısından fark eder mi acaba? hangisi daha avantajlı olur, şu an 130$ olduğu için parayı biraz daha artınca çekeyim diyorum.
her ikisinden de siz istediğiniz zmn çekemiyorsunuz . istock 100 doları geçince belirlediğiniz hesaba ayın 20 sinden sonra birgün otomatik geliyor. Shutterstock da ise alt limit beliriyorsunuz ayın 1, 2 si gibi hesabınız kesiliyor ve 10'u 15'i gibi belirtiğiniz hesaba aktarılıyor. Yani daha önce alamazsınız 2018 e kaldı. Vergiler bakımından farkedeceğini sanmıyorum.
Ara
arkadaşlar kur farkı ne kadar oluyor? Ben ilk defa kullanacağım, paramı alırken belge soruyorlarmış, kimlik pasaport tarzı mı? Gelen euroyu en para hesabıma tl olarak aktarsam sıkıntı yaşar mıyım?
Ara
İş bankası kullanıyorum. Banka bu para nedir diye sorar mı? Paypal kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamamıştım sormamışlardı. Ama bir yerde sorduklarını okudum. Bir de işbank hesabınıza kaç günde geçti?
Ara
Bildiğim kadar bu grupta hemen herkes payoneer kart kullanıyor, yıllık 30 dolar aidat ödüyoruz. Direk atm'ler den dolar çekiyoruz, çektiğimiz paranını 1,8 i kadar komisyon artı bankanın çektiği 3,5 dolar masraf oluyor. Ya da alışveriş yaparken kartı kullanıyoruz nakit olarak. Kur farkı sadece 10 kuruş kadar eksik oluyor alışveriş yaparken.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi