Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu
Shutterstock'tan para çekme - Baskı Önizleme

+- Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu (https://www.anadolustok.com)
+-- Forum: Üst Seviye Stok Ajansları (https://www.anadolustok.com/forum-%C3%BCst-seviye-stok-ajanslar%C4%B1)
+--- Forum: Shutterstock (https://www.anadolustok.com/forum-shutterstock)
+--- Konu Başlığı: Shutterstock'tan para çekme (/konu-shutterstock-tan-para-%C3%A7ekme)

Sayfalar: 1 2

Shutterstock'tan para çekme - mr_coffee - 07-28-2015

Shutterstock'taki minimum ödeme eşiği 75$ diye biliyordum ama Earnings -> Payment History kısmına girince orada şu ibare var.

For PayPayl and Moneybookers, our default minimum payout is $35; for checks, it is $500

Shutterstock'ta 3 ödeme şekli var zaten.

- Paypal
- Moneybookers
- Checks by Postal mail

E  o zaman Paypal ve Moneybookers için 35$ ve çek için 500$ ise, 75$ ne için var? 

Shutterstock'tan daha önce ödeme alan var mıdır? Yardımcı olabilir mi? Bir de şunu sorayım. Hangisinde ödeme metodunda kesinti daha az olur? 

RE: Shutterstock'tan para çekme - aydemori - 07-28-2015

ben paypal'dan ödeme alıyorum kesinti olmuyor. yalnız paypal'dan havale ile çekmeyin parayı o zaman %3 kesinti olur. onun yerine paypal'a vadesiz hesap tanımlayın, bankamatikten komisyon ödemeden çekebilirsiniz paranızı. exchange yaparsanız aradaki kur farkı kadar eksik alırsınız parayı.

RE: Shutterstock'tan para çekme - mr_coffee - 07-28-2015

(07-28-2015, 11:56 AM)aydemori Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ben paypal'dan ödeme alıyorum kesinti olmuyor. yalnız paypal'dan havale ile çekmeyin parayı o zaman %3 kesinti olur. onun yerine paypal'a vadesiz hesap tanımlayın, bankamatikten komisyon ödemeden çekebilirsiniz paranızı. exchange yaparsanız aradaki kur farkı kadar eksik alırsınız parayı.

Teşekkür ederim hocam. Peki alt limit kaç? Bu konuda Shutterstock kafaları karıştırmış biraz.

fotolia'da 50 usd, shutterstock'u bilemiyorum.

Şimdi Shutterstock foruma baktım.

Account Settings'ten minimum para limitini kaç paraya ayarladıysanız (mesela bende 75$), limit aşıldığı takdirde bir sonraki ayın 15'inde para yatıyormuş. Fazladan kendimiz 'para çek' diyemiyormuşuz. Para ödendikten sonra da Payment History'e işleniyormuş ödenen miktar.

Ödeme şeklini de yine Account Settings'ten Paypal, Moneybookers veya Çek olarak ayarlayabiliyoruz. Ben Paypal ayarladım mesela ama benim Paypal hesabımı nereden bulacaklar?

Demin yine baktım. Paypal'a verdiğimiz e-mail adresiyle Account Settings'teki e-mail adresinin aynı olması gerekiyormuş. Oradan buluyorlarmış.

en azından orada bir ayar yapma şansı varmış, fotolia öyle bir hak tanımıyor, 50 usd altında para çekemiyorsunuz. hesabınızı kapatsanız dahi çekemiyorsunuz sanırım.

Tam da bu konuda kafam karışmışken Shutterstock forum yoluyla açıklama yaptı.
Artık Paypal için alt sınır 35$ ve Check için de 100$.

Shutterstock Forum Linki

Link çalışmazsa diye duyuruyu buraya yazayım.

The current payment period that ends on Friday (July 31) will be the first where we allow the minimum to be $35 (lowered from the previous level of $75)

If this is your first payment in a long time, or perhaps even first payment ever, please read this very important message.

1. Check your PayPal or Skrill (Moneybookers) account to make sure that it is Active, Verified and able to Receive payments. Just because you have a Paypal or Skrill account does not mean it is one that receives money

2. Be sure that any changes to your PayPal or Skrill (Moneybookers) account are updated in your Shutterstock account:https://submit.shutt...com/admin.mhtml

As for the payment process, ours is different than many others, so if your gross earnings are suddenly $0 on Friday, don't email us but please read this explanation of the process: http://support.shutt...bat02/000006593

RE: Shutterstock'tan para çekme - mr_coffee - 08-01-2015

Evet ilk para çekme işlemini gerçekleştirmek üzereyim. Buraya yazayım sizler de öğrenin.

Paypal için para çekme alt limiti 35 dolar oldu. Hesap ayarlarından ben limiti 50 dolar olarak değiştirdim. Her ayın sonunda New York saatine göre, eğer hesaptaki para sizin belirlediğiniz limiti aşarsa o para Paypal'a gönderilir. Mesela bu ay için, benim param 61 dolar oldu ve limiti aştığı için 1 Ağustos günü (bugün) sabah 7 civarı hesaptan düştüler. Artık ekranın sağ üst köşesinde 0 dolar yazıyor. Ayın 15'ine kadar Paypal hesabıma yatar o para. Ben buradan yine paylaşırım.

Peki nasıl bulacaklar benim Paypal hesabımı? Paypal ve Shutterstock'a kaydolurken verdiğiniz e-mail adreslerinin aynı olması gerekmekte. Ayrıca Paypal hesabınızı aktif hale getirmelisiniz. Bunun için:

1- Paypal'i hesabınızı e-mail yoluyla yine Paypal'da onaylatın. Zaten Paypal'a kaydolurken gerekli bu.

2- Telefon onayı yapın. Paypal şifre gönderiyorlar. Ekrandaki kutucuğa yazınca onaylanıyor.

3- Banka IBAN numaranızı verin. Sonra Paypal size 2 kere ufak miktarda para gönderecek. 2 gün içinde benim hesabıma ulaşmıştı. Birincisi 11 cent, ikincisi 13 cent idi. Sonra Paypal'a girip onay verdim banka hesabım için. O iki miktarı yazdım. Kabul oldu.

Sonra emin olamayıp mail attım Paypal'e. Gelen cevapta hesabımın onaylandığı ve aktif olduğu yazılıydı.

Şimdi benim para Shutterstock'tan çıktı. Paypal'e ulaşınca ve sonraki süreci yazacağım.

RE: Shutterstock'tan para çekme - mr_coffee - 08-07-2015

Evet bugün itibariyle (7 Ağustos 2015) param Paypal hesabıma yattı. Shutterstock'tan çekilen para 61,22 $ idi. Hesabıma yatan 54,42 €. Ben Avrupa'da olduğum için euro olarak ayarlamıştım Paypal hesabımı. Parayı yine bugün Paypal'daki kayıtlı bankama aktardım. Kuru 1 $ = 0,89 € olarak ekranda gösterdi. Yani Paypal'in kestiği miktar (54,458-54,41) = 0,0758 €

Para da banka hesabıma 3-5 iş günü içinde yatacakmış. Yatınca yazarım ilk defa para çekecek arkadaşlar bilgilenirler hem.

RE: Shutterstock'tan para çekme - mr_coffee - 08-11-2015

11 Ağustos 2015 tarihiyle banka hesabıma Paypal'den 54,41 € yatmış. Yani 4 günde bankaya ulaştı.