Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu
Istock şubat ayının satışlarını açıklamış - Baskı Önizleme

+- Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu (https://www.anadolustok.com)
+-- Forum: Üst Seviye Stok Ajansları (https://www.anadolustok.com/forum-%C3%BCst-seviye-stok-ajanslar%C4%B1)
+--- Forum: Istockphoto (https://www.anadolustok.com/forum-istockphoto)
+--- Konu Başlığı: Istock şubat ayının satışlarını açıklamış (/konu-istock-%C5%9Fubat-ay%C4%B1n%C4%B1n-sat%C4%B1%C5%9Flar%C4%B1n%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1klam%C4%B1%C5%9F)

Sayfalar: 1 2

Istock şubat ayının satışlarını açıklamış - turkstockfotograf - 03-20-2017

istock şubat ayının satışlarını açıklamış. 25 Mart ta ödeme yapacak. ESP'den girip şubat ayının gelirlerini görebilirsiniz.
   Arkadaşlar sistem değişikliğinden sonra önceki aylara göre gelirleriniz de artma azalma durumları  nasıl?

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış. - ilkercelik - 03-21-2017

Daha iki güne kadar Istock beni küstürdü bu işe derken esp'de neler görüyorum. Ocak ayına göre satışlarım Şubatta %42 artmış. Artış yüksek, mutlaka içinde şans faktörü de vardır. Önümüzdeki aylarda da bu performansı korursam, bu satış şubata özel bir durum olarak kalmazsa ben de Exclusive olurum. Diğer ajanslardaki satış performanslarımı da izlemem gerekiyor tabi. Gördüğüm kadarıyla Istock exclusive olma hakkı veriyor bana. Dreamstime konusunu da iyi oldu bildirdiğin hocam. Yüklemeyi şimdiden kesiyorum. Zaten satmıyor.

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış. - turkstockfotograf - 03-21-2017

Benim de gelirlerim epey artmış. Yalnız ben bunların yanlış hesap yaptığından şüphelenmeye başladım. Yakında "Şubat ayını yanlış hesaplamışız özür dileriz..." içerikli bir mesaj alırsanız şaşırmayın. Umarım hesapta bir yanlışlık yoktur Smile

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış. - ilkercelik - 03-21-2017

Hocam konuyu çok fazla dağıtmadan... Exclusive olduğumda royalties olarak yüzde kaç daha fazla komisyon alacağımı ön görebilirim. Fakat ön göremediğim şey satış sayımın potansiyel olarak ne kadar artacağı. Şu anda exclusive olmadığım için fotoğraflarım arka plana atılıyor. Exclusive olduğumda tam tersine ön plana çıkacak. Yüzde den hariç satış sayısının da artması beklenir sanırım. Kısaca exclusive olunduğunda gelirin yüzde kaç artması beklenir?

Diğer arkadaşlar da yazacaktır. Ben de genel durumu merak ettim şimdi.

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış. - turkstockfotograf - 03-21-2017

istock Exclusive olunca komisyon oranı %25e çıkıyor. Belli bir krediyi aşınca %30 oluyor. En yüksek %45e kadar çıkıyor ama tabi oraya ulaşan kişi sayısı çok az. Ayrıca site içi satışlarda Exclusive olmayanların fotoğrafları 12$ iken Exclusive olanların fotoğrafları 33$ satılıyor.

Yalnız site iyice karmaşık bir hal aldı. Hangi fotoğrafın ne kadar kazandığı görünmüyor. Export kısmından indirdiğim dosyada sadece şubat değil ocak ayının satışları da var. Yani kısacası hiç bir şey anlaşılmıyor. Smile
Nisan 20'sini bekleyip bu gelir artışının kalıcı olup olmadığını görmek gerek

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış - ilkercelik - 04-19-2017

Mart Ayi da yeni aciklandi. Ben subat ayina gore 2.5 dolar geliri artirmisim Big Grin. Ama RPI dusmus. Cunku Mart ayinda yaklasik bi 100 civari daha fotograf yuklemistim. Neyse en azindan dusus yok.

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış - santoelia - 04-20-2017

yahu ben hıc bır sey anlamıyorum bu adamların işlerinden. biraz satış olmuş ama geetiri sıfır gozukuyor karma karısık . ne biçim iştir anlaamadım gıttı. o yuzden de hıc yukleme yapmıyorum istock a. yapmalımıyım onu da bılmıyorum.
tek anladıgım 6,55 dolarlık satısım oldugu Smile))

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış - ilkercelik - 04-20-2017

Fotoğraf için konuşuyorum. Yükleme yapmalısın üstat. 3d vektör video bir şey diyemeyeceğim. Benim için mart ayında 3. en çok kazandiran oldu. Toplam gelir içinde az bir payı yok. Dediğin gibi bu sene fotoğrafa ağırlık vereceksen eğer, yüklemeye devam Santo.

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış - Lothar - 04-20-2017

Günaydın.Beklediğimden az geldi açıkçası çünkü mart ayı herzaman favorim olmuştur.Şubat ayına göre 10usd lik bir artış var sadece neyse bunada şükür diyelim Smile

RE: İstock şubat ayının satışlarını açıklamış - karinca25 - 04-20-2017

Merhabalar, stock işinde yeniyim. Mart ayında istocka 22 görsel yükledim. 14,85 dolar gelmiş; sadece biri satmış 23 tane kere. Şimdiye kadar 85 tane yüklyebildim. Sizce devam edeyim mi stock işine. Çok emek harcıyorsun getirisi az gibi...