Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu
Skrill artık USD ödemesi yapmıyor - Baskı Önizleme

+- Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu (https://www.anadolustok.com)
+-- Forum: Ödeme Yöntemleri (https://www.anadolustok.com/forum-%C3%B6deme-y%C3%B6ntemleri)
+--- Forum: Skrill (https://www.anadolustok.com/forum-skrill)
+--- Konu Başlığı: Skrill artık USD ödemesi yapmıyor (/konu-skrill-art%C4%B1k-usd-%C3%B6demesi-yapm%C4%B1yor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - santoelia - 01-17-2017

Bence aynen doğru. bir miktar çek dene ne kaybedersin ki?

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - Fiwen - 01-17-2017

Dolar uyarısı vermeden önce bende aynen skrill in 5 dolar kesintisi bir de payoneer ın %1 kesintisi ile dolar hesabından payoneer a aktarmıştım. Göndermeyi denerseniz sonucu bizimle de paylaşın bakalım ne olacak. Shutter ve fotolia dan skrille para aktarmayı durdurmuştum ben de.

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - turkstockfotograf - 01-17-2017

Henüz payoneer global payment service gönderdiğim kimlikten onay gelmedi. Onaylanınca deneyeceğim. "Shutter ve fotolia dan skrille para aktarmayı durdurmuştum" demişsiniz. Nereye gönderiyorsunuz parayı?

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - Fiwen - 01-17-2017

Hiçbir yere Smile Biriksin bakalım dedim biraz

Sizde tekrar skrill e mail yollayıp sorar mısınız? Amerikadaki bir hesaba yollayınca parayı dolar olarak mı euro olarak mı yollayacak?

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - ilkercelik - 01-17-2017

Turkstockfotograf, ben sormadim. Direkt 50 dolar payoneer'a cektim biraz evvel. 5.89 dolar kafadan kesinti yapti. 50 dolar payoneer'a kac dolar olarak ulasacak, bir kac gun icinde buradan paylasirim. Umarim iyi haberler veririm. Eger euroya hic cevrilmeden gidiyorsa ne ala. Eger FX kayiplari olursa da en azindan kur farkinin ne kadar kaybettirdigini ogreniriz...

cevabını bekliyorum Smile

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - santoelia - 01-18-2017

Arkadaşlar net bir şekilde anlaşılması için aralık ayı shutterstocktan aldığım ve transferini yaptığım ödemeyi paylaşıyorum.
sadece 20 TL ve payonerden de 5,38 dolar kesinti yemişim başka bir şey yok
örnek aşağıdaki gibidir.
Qv0kPA.jpg

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - turkstockfotograf - 01-18-2017

11-12 aralık 2016 tarihinde merkez bankası kuru 3,46tl civarında ancak skrill 3,64tl den çevirmiş tl yi. 20kuruş ciddi bir rakam. Paranızın tamamı 1958tl civarında. ve skrill'in hesabına göre 537,95$ yapmış. Oysa normal kurdan çevirseydi 1958/3,46= 565$ civarında yapacaktı. Yani fahiş fiyattan çeviri yapmasından dolayı yaklaşık 29$'lık bir kayıp oluşmuş maalesef Sad

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - santoelia - 01-18-2017

evet o gözümden kaçmış.
bu arada 13 küsür dolar da shutter sıkıştırmış arada çaktırmadan vergi mergi muhabbetine Smile

yani işin özü oaralık ayında shutterstoctan olan satış toplamım 605 usd iken (605 x 3,46 = 2093 TL) almayı hayal kurduğum para
ama sonuçta elime geçen bankadan çektiğim 532 x 3,46 = 1840 TL olmuş

yani
2093 - 1840 = -253 TL kayıp olmuş