Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu
Skrill artık USD ödemesi yapmıyor - Baskı Önizleme

+- Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu (https://www.anadolustok.com)
+-- Forum: Ödeme Yöntemleri (https://www.anadolustok.com/forum-%C3%B6deme-y%C3%B6ntemleri)
+--- Forum: Skrill (https://www.anadolustok.com/forum-skrill)
+--- Konu Başlığı: Skrill artık USD ödemesi yapmıyor (/konu-skrill-art%C4%B1k-usd-%C3%B6demesi-yapm%C4%B1yor)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - Fiwen - 01-13-2017

Merhaba, ben hesabımı doğrulamak için adıma düzenlenmiş bir faturayı direk yardım menüsünden sorunu yazarak ve fatura resmini oraya ekleyerek göndermiştim onay almıştım. Bir de bu şekilde deneyin.

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - ilkercelik - 01-14-2017

Sanirim bu uyari farkli kullanicilara farkli zamanlarda geliyor. Santoelia da hala payoneera global payment service uzerinden dolar gonderebilenlerden. Ben de gonderebiliyordum. Gonderdim de. Simdi gonderemiyorum. Skrill havaleleri artik sadece euro uzerinden gonderiyor. Bu su anlama geliyor. Skrilldeki dolar transfer olmak uzere euroya cevriliyor (birinci fx masrafi). Euro payoneer dolar hesabina dusebilmek icin tekrar usd'ye cevriliyor (bu da ikinci fx masrafi). Ve kesintilerden kalan artik para payoneer prepaid kart ile cekilebiliyor. Kisaca cok masrafli. Diger bir yol ise su sekilde... Skrilldeki dolarinizi Payoneer global payment servisteki euro hesabina aktarabilirsiniz. Burda da sadece tek bir fx masrafi var gibi gorunuyor. Bu euro hesabindan parayi prepaid kart hesabiniza aktaramiyorsunuz. Aktarabilsediniz de parayi tekrar dolara cevirmeniz gerekirdi. Buradan euroyu ancak Turkiyedeki bir Tl hesabina cekmenize izin veriliyor. Kisaca ikinci fx masrafi kacinilmaz. Yani payoneer artik skrilden para aktarmak icin bir alternatif olmaktan cikmis durumda. Aklima gelen tek yontem isbankta bir euro hesabi acmak. Skrilldeki dolari bu euro hesabina aktarmak. Boylece tek fx masrafi oluyor. O masraf da zaten kacinilmaz. Skrill bu sekilde daha cok para kazaniyor. 1000 dolarlik bir transferde 40 - 50 dolar kazanmak varken neden kazanclarini yalnizca 5 dolarla sinirlasinlar ki.

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - santoelia - 01-16-2017

Adres doğrulamamı ben direk mail atarak yapmıştım. hızlıca yardımcı olmuşlardı. hatta (sanrıım) güvenlik için ikinci bir fatura istemişlerdi, ardından aktif ettiler.
edince de amerkikan bankasından dolar hesabı açabildim ve dolar olarak transfer yaptım. o hesaba dolar olarak gelince de otomatikman krtınızda gözüküyor zaten gidip çekebiliyorsunuz.

ilkerçeliğin söylediği global payment olayı kullanıcıdan kullanıcıya değişiyormu bilmiyorum doğrusu. yeni yapacak olan arkadaşlar sıkıntılarını yazarsa hepimiz için ve yeni yapacak olan arkadaşlara da yardımıcı olmuş oluruz

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - turkstockfotograf - 01-16-2017

Hesabı açtım. Adres doğrulaması yaptım ve payoneer global payment service hesabımı skrille ekledim. Ancak amerika hesabı olmasına rağmen halen yukarıda aşağıdaki iletiyi alıyorum.
"ABD Doları banka havalesi talepleri EUR cinsinden yapılacaktır. Talebiniz ABD Doları cinsinden ise, bu işleme devam ederek bir FX ücreti uygulayacağımızı kabul etmiş olursunuz. Hesabınız EUR cinsinden değilse, lütfen ilave masraflar için bankanıza danışın."
Sanırım skrill artık ne yaparsanız yapın parayı euro'ya çevirip fahiş FX maaliyetleriyle sizi sömüreceğim diyor.

(01-16-2017, 05:52 PM)turkstockfotograf Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hesabı açtım. Adres doğrulaması yaptım ve payoneer global payment service hesabımı skrille ekledim. Ancak amerika hesabı olmasına rağmen halen yukarıda aşağıdaki iletiyi alıyorum.
"ABD Doları banka havalesi talepleri EUR cinsinden yapılacaktır. Talebiniz ABD Doları cinsinden ise, bu işleme devam ederek bir FX ücreti uygulayacağımızı kabul etmiş olursunuz. Hesabınız EUR cinsinden değilse, lütfen ilave masraflar için bankanıza danışın."
Sanırım skrill artık ne yaparsanız yapın parayı euro'ya çevirip fahiş FX maaliyetleriyle sizi sömüreceğim diyor.

Skrill hesabını yeni mi açtın?

Hayır. Paypall kapandıktan sonra açmıştım. santoelia sen Skrill'de paranın TL olarak göründüğünü söylemiştin yanılıyor muyum? (Bende dolar olarak görünüyor) Eğer TL görünüyorsa büyük ihtimalle senin TL'yi fahiş fiyattan dolara çevirip öyle yolluyor olmalı...

Bende o zamanlarda açmıştım hayret. anlayamadım bir türlü. acaba benden de kesiyor da haberim mi yok??????
bi bakayım beni de işkillendirdiniz Smile

santoelia sen Skrill'de paranın TL olarak göründüğünü söylemiştin yanılıyor muyum? (Bende dolar olarak görünüyor) Eğer TL görünüyorsa büyük ihtimalle senin TL'yi fahiş fiyattan dolara çevirip öyle yolluyor olmalı...

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - santoelia - 01-17-2017

Evet tl gözüküyor ve dolara çevirirken aldığı 20TL lik masraf dışında cevırıden de geçiriyor sanırım. ama tam hesaplamak zor.

RE: Skrill Artik USD odemesi yapmiyor!!! - turkstockfotograf - 01-17-2017

Dün skrill'e mesaj atıp "Amerika'daki dolar hesabıma para yollamak istediğimde dolar olarak mı yoksa dolar olan paramı euro'ya çevrilip mi yollanacak?

" diye sordum.
Gelen cevap: "ABD'deki bir bankadaki banka hesabınıza para çektiğinizde paranız SUD olarak gönderilecektir. Ayrıca paranızı kendi adınıza ait bir banka hesabına çekmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz."
Bu "SUD" sanırım yazım yanlışı "USD" yazmak istemişler. Yani anladığım kadarıyla payoneer global payment service hesabımıza para yolladığımızda dolar olarak yollanacak ve o 5 küsür dolarlık masraf dışında bir masraf olmayacak.
Doğru mu anlıyorum?