Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu
Shutterstock satışlarımda düşüş - Baskı Önizleme

+- Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu (http://www.anadolustok.com)
+-- Forum: Üst Seviye Stok Ajansları (http://www.anadolustok.com/forum-%C3%BCst-seviye-stok-ajanslar%C4%B1)
+--- Forum: Shutterstock.com (http://www.anadolustok.com/forum-shutterstock-com)
+--- Konu Başlığı: Shutterstock satışlarımda düşüş (/konu-shutterstock-sat%C4%B1%C5%9Flar%C4%B1mda-d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9F)Shutterstock satışlarımda düşüş - memedozaslan - 11-16-2016

merhaba arkadaşlar, son üç aydır satışlarımda ciddi bir düşüş oldu, Temmuz ayına kadar düzenli olarak satışlarım artıyordu, her ay ortalama 10 satış ekleniyordu,Ağustos ayında gerilemeye başladı, ağustos eylül ekim, ayları temmuz ayının yarısı kadar satış oldu. eskiden fotoğraf yükler yüklemez satış olurdu, son iki aydır düzenli fotoğraf yüklememe rağmen yeni fotoğraflarım satılmıyor.Bilgisi olan var mı ?


RE: Shutterstock satışlarımda düşüş - mr_coffee - 02-19-2017

Satışlarım gittikçe azalıyor. Kış aylarındandır diye düşünüyordum çünkü tüm yabancı forumlada kış aylarında az satış olduğu yazılmış.

Ama geçen senenin ocak ve şubat aylarıyla bu seneki ayları karşılaştırınca nereden baksanız %30 düşüş var.
Kaldı ki portföyümdeki görsel sayısı neredeyse %60 daha fazla. Sizin anlayacağınız, çok fotoğraf yükleseniz de bazen az kazanabiliyorsunuz.

Sanırım genel itibariyle bir düşüş var. İnşallah öyledir Sad


RE: Shutterstock satışlarımda düşüş - ilkercelik - 02-19-2017

Mr_Coffee bence tam tersine yaz aylarında düşüş normal karşılanıyor. Özellikle temmuz ve ağustos ayları. Kışın da portfolyosunda yeni yıl konsepti olmayanlar için Aralık ayı ve genel olarak Ocak ayları için nispeten düşüş olur deniyor ki benim de aynen öyle oldu. Benim satışlarım bu ay baya arttı. Ekim 2016'da kırdığım kendi rekorumu bu ay daha ayın ortasındayken kırdım. Çoğunlukla sattığım fotoğraflar da ilginçtir aylar öncesinden yüklediğim fotoğraflar. Benim ise Istock'ta satışlarım dramatik olarak düştü. Diğer yükselen trendi ise 123rf'de yakaladım.


RE: Shutterstock satışlarımda düşüş - mr_coffee - 02-19-2017

Sanırım portföyümün yarısının çiçek görseli olması yaz satışlarımı artırıyor. Başka açıklaması olamaz. Kışın satışlarım baya bir düşüyor. Portföyümü biraz çeşitlendirmem gerekli Sad