• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yüklenen fotoğraftaki "focus on", "close-up" gibi terimlerin önemi var mı?

#1
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak, bazen yüklediğimiz fotoğrafta kasıtlı olarak bir objeyi ön plana çıkartmak için, ona fokuslayıp arka planı bulanık bırakıyoruz, böyle olunca da focus problemi sebebiyle fotoğraf red yiyebiliyor. red almakmak için "focus on" veya "close-up" gibi terimleri açıklama kısmında kullansak faydası olur mu acaba?
Cevapla

#2
(03-23-2018, 03:21 PM)ridvanozdemir01 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak, bazen yüklediğimiz fotoğrafta kasıtlı olarak bir objeyi ön plana çıkartmak için, ona fokuslayıp arka planı bulanık bırakıyoruz, böyle olunca da focus problemi sebebiyle fotoğraf red yiyebiliyor. red almakmak için "focus on" veya "close-up" gibi terimleri açıklama kısmında kullansak faydası olur mu acaba?

Merhaba, anahtar kelimelerin buna etki edeceğini zannetmiyorum.Focus problemi dediği netlemek istenen objenin keskin olmayışından kaynaklanıyor. 
Ara
Cevapla

#3
Arka planin bulanik olmasindan dolayi fotograf rededilmez , stock sitelerinde cok fotograf var bu sekilde. Ön plana cikarilmak istenen obje tam odakta degilse red edilebilir. Ama cok özel bir fotograf cektiysen örnegin harektli bir sey cektiysen ve hareket ediyor hissi vermek icin efektler, yada özellikle bulaniklastirilmis olan bölüm ile ilgili baslikta belirtmen yeterli oluyor. Aciklama kisminada yazabilirsin ayrica. Belirtilmedigi takdirde red edilme durumu olabilir.

Örnek: https://www.shutterstock.com/da/image-photo/running-on-treadmill-motion-effect-1016536312?src=hIpHya5Qa1O8S-ArCBJHoA-3-24
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2019 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.