• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vektör boyutları kaç olmalı?

#11
Vektörel çalışmalarda bildiğim kadarıyla herhangi bir efekt kullanmamak gerekiyor. Çünkü EPS10 kaydederken otomatik olarak efektli alanları piksel tabanlı görüntüye (raster) çeviriyor. Ayrıca bazen spesifik degrade alanları da çevirdiği oluyor. Bunlara dikkat etmek gerekli.

Ben uzun süredir Illustrator'de 10X10 cm kare ya da 12X10 cm dikdörtgen sayfa açıp bu ölçüdeki sayfalarda çalışıyorum. Çünkü sayfa büyüklüğü ile EPS belgesinin büyüklüğü doğru orantılı. Ne kadar küçük sayfa ebadı = o kadar küçük belge. Çalışmayı JPG aktarırken açılan pencereye manuel olarak 1900 px (resolution) girip o şekilde export ediyorum. Daha sonra photoshopta açıp kontrol ediyorum. Photoshop'ta mutlaka tekrar kaydediyorum. Çünkü bazı sitelerde meta verileri (anahtar kelimeler vs) Photoshop'ta kaydetmediğimde okumuyor. Bu şekilde gönderdiğim her sitede çalışmalar kabul görüyor.

Illustrator'de EPS kaydetmeden önce çalışmanın tamamını seçin ve "document info" penceresinde "objects" bölümünden çalışmayı kontrol edin. Bununla ilgili pencere görüntüsü ekledim. Kırmızıyla işaretlenmiş alanların bu şekilde olması gerekli.


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   
Ara
Cevapla

#12
Ben de bu yazılar doğrultusun da Eps'leri 15x15 sayfaya çalıştım. Eps 10 olarak kaydettim.

Jpg'leri maximum size 2000x2000 pixel de 479.59 size olarak kaydettim ve herşey okeylendi.
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2018 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.