• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shutterstock satışlarında son durum

#1
Son zamanlarda bana mı öyle geliyor yoksa sizde de mı aynı bilmiyorum ama Shutterstock'taki satışlar gittikçe düşüyor. Ayrıca yüklenen fotoğrafların gözden geçirilme süreleri 1 günken şimdi 2-3 günü buluyor.

Benim şahsi tahminim şu, yaz geldiği için insanlar tatile gidiyor, daha çok dışarı çıkıyor ve fotoğraf çekiyorlar. Yığılan fotoğrafları incelemeleri de haliyle uzun sürüyor. Eğer biz de fotoğraf yüklemezsek satışlar azalıyor.

Sizde durumlar nasıl?
Cevapla

#2
Yorum yapmak için yeni sayılırım fakat mayıs ayı başında ilk başladığım çok az dosya ile günde 1 satış gitti ssürekli ay sonuna doğru azaldı ve 29'undan beri hiç satış yok. Dediğiniz gibi ilk zamanlar fotoğraflar daha hızlı onay sürecinden geçiyordu.Şimdi fotoğraf uzun video dahada uzun bir sürede gözden geçiriliyor. Bir düşüş benim açımdan var, umarım geçici bir dönemdir başlar başlamaz güme gitmesin emeklerimiz çünkü fotoğraf inedxlemek bile başlı başına bir mesai.
Cevapla

#3
SS'in kendi forumunda da aynı konu tartışıldı yaklaşık iki hafta önce ve net bir kanıya ulaşılamadı diye hatırlyıorum, dramatik düşüş var diyorlardı kallavi portfolyo sahipleri
Ara
Cevapla

#4
Son dört haftada satışlarım tamamen azalan trendde. Nedeni nedir sizce? Normalde yazın artardı satışlar. Sizin ne durumda satışlar?
Cevapla

#5
Geçen ayın parası Skrill'e ulaşmamış olacakki bugün tekrar shutterstock'a döndü. Sizlerde de durum böyle mi? Yani artık skrill çalışmıyor mu?
Cevapla

#6
(07-06-2016, 11:08 AM)turkstockfotograf Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçen ayın parası Skrill'e ulaşmamış olacakki bugün tekrar shutterstock'a döndü. Sizlerde de durum böyle mi? Yani artık skrill çalışmıyor mu?

evet bende de aynı durum oldu ama skrill den dolayımı bilmiyorum
Ara
Cevapla

#7
Ben yurtdışındayım ve Paypal kullanıyorum ama benim de param geri geldi. Herhalde herkese özel bu olay. Satışların düşmesini anlayamadım halen.

Beyler Shutterstock foruma baktım herkese olmuş bu para geri gelme olayı yani heyecana gerek yok Smile
Cevapla

#8
Ben fotoğaf değil ama vector satıyorum ve en yüksek satışı haziran ayında yaptım. tabi benim portfoliom daha küçük sayılır o yüzden yukar doğru sürekli bir ivme var sanırım
Ara
Cevapla

#9
2016 nın en kötü ayıydı haziran ayı yaz tatiline bağlıyorum normaldir geçen senelerdede böyleydi ağustosta düzelir.
Ara
Cevapla

#10
Sorunun genel olmasına sevindim. Ayrıca bugün Skrill'e Fotolia'dan para geldi. Yani skrill hala çalışıyor Smile
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2018 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.