• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satışlar devlet memurlarına problem çıkartır mı?

#1
Merhaba herkese.Ben shutterstock ve fotolia gibi sitelerde gerçekleşen fotoğraf satışlarından elde edilen gelirlerin devlet memuru ve adaylarına veya banka çalışanlarına problem çıkartıp çıkartmadığını merak ediyorum.Memurların ticari faliyetlerle uğraşmasının yasak olduğunu biliyorum ama bu satışlar için vergi levhası vs. alınmadığı için problem çıkmayacağını sanıyorum.Bilgisi olan veya memur olup bu sitelere yükleme yapan var mı? ve bide bu sitelerden istediğimiz zaman üyelik silebiliyor muyuz?
Ara
Cevapla

#2
sorun cıkacagını sanmıyorum cunku TC yi işe karıstırmadan halledebılırsın tüm işlemlerini. (payoneer üzerinden) bankaya çekmezsin paranı direk kartdan çekersin. payoneer yurt dısından bankaya hesap acıp sana kartını gonderıyor cunku
Ara
Cevapla

#3
(08-27-2018, 10:19 AM)santoelia Nickli Kullanıcıdan Alıntı: sorun cıkacagını sanmıyorum cunku TC yi işe karıstırmadan halledebılırsın tüm işlemlerini. (payoneer üzerinden) bankaya çekmezsin paranı direk kartdan çekersin. payoneer yurt dısından bankaya hesap acıp sana kartını gonderıyor cunku

yanıtladığınız için teşekkür ederim,geç cevapladığım için kusura bakmayın yorumunuzu yeni farkettim.Vergi lehvası vs. olmadığı için ben de sorun çıkacağını sanmıyorum umarım sırf bu yüzden hesabımı kapatmak zorunda kalmam.
Ara
Cevapla

#4
tc kanunlarına göre bu bir ticari kazanç değil telif ve fikri hak satışı dolayısı ile kdv ve diğer vergilerden istisna. memurluğa gelirsek istenirse her şey yasaklanır, memleketinden iki kilo ceviz getirip satmak bile yasak ama bu daha çok nüfuz ticareti düşünülerek alınmış bir karar yani diyelim ki bir uzman maliyede çalışıyor eğer denetlediği şirketlerden birisine, benden uzmanlık hizmeti satın ben de senin yolsuzluğunu görmezden geleyim derse bu suç olur. bunun gibi durumların önüne geçmek için ticari değil direkt gelir getirici yasak koyuldu ama fiiliyatta sanat eseri sanılan alanlarda uygulanmıyor. Ben çok araştırdım ben de aynı durumdayım merak etmeyin başınzıa bir iş gelmez. Gelebilecek en kötü şey ise kademe ilerleme cezasıdır ama bu ceza çok ağır bri ceza olduğu için kolay kolay verilmez, dedim ki bu cezayı aldınız bu durumda da tüm fotoğrafları silersiniz bu iş olur biter ama hele ki bu kriz döneminde ülkeye dolar kazandırıyoruz içiniz rahat olsun bir şey olmaz (:
Ara
Cevapla

#5
(10-07-2018, 09:02 PM)tigristiara Nickli Kullanıcıdan Alıntı: tc kanunlarına göre bu bir ticari kazanç değil telif ve fikri hak satışı dolayısı ile kdv ve diğer vergilerden istisna. memurluğa gelirsek istenirse her şey yasaklanır, memleketinden iki kilo ceviz getirip satmak bile yasak ama bu daha çok nüfuz ticareti düşünülerek alınmış bir karar yani diyelim ki bir uzman maliyede çalışıyor eğer denetlediği şirketlerden birisine, benden uzmanlık hizmeti satın ben de senin yolsuzluğunu görmezden geleyim derse bu suç olur. bunun gibi durumların önüne geçmek için ticari değil direkt gelir getirici yasak koyuldu ama fiiliyatta sanat eseri sanılan alanlarda uygulanmıyor. Ben çok araştırdım ben de aynı durumdayım merak etmeyin başınzıa bir iş gelmez. Gelebilecek en kötü şey ise kademe ilerleme cezasıdır ama bu ceza çok ağır bri ceza olduğu için kolay kolay verilmez, dedim ki bu cezayı aldınız bu durumda da tüm fotoğrafları silersiniz bu iş olur biter ama hele ki bu kriz döneminde ülkeye dolar kazandırıyoruz içiniz rahat olsun bir şey olmaz (:

ben de öyle tahmin ediyordum teşekkür ederim
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2022 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.