• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satış olmadan kazanç

#1
iStockPhoto'ya deneme amaçlı 10 fotoğraf yüklemiştim. Hiç download olmadı. 2 ay sonra bir baktım 56 cent para var hesapta. Sebebi ne olabilir? Bilen var mı? Aşağıdaki ekran çıktısında görebilirsiniz.


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   
Cevapla

#2
Buyuk ihtimal Partner sitelerden gelen kazanctir.IS deki portfolyonuz eger exclusive degilseniz Is in kardes sitelerinde de satisa sunulur. Buradaki satislar her ay sonu ISteki hesabiniza aktarilir
Ara
Cevapla

#3
Biraz fotoğraf yükledim. Halen download yok ama kazanç 84 cent oldu.
Avusturya'lı bir arkadaşım var, 150 fotoğrafla yaklaşık 1 senede 98 dolar kazanmış. Ekranda göstermese inanmazdım. Benim 81 tane var download bile yok.
Cevapla

#4
An itibariyle 81 fotoğrafım var portföyümde ve hiç biri indirilmedi.
Kazandığım para ise 4,8 dolar. Gerçekten şok oldum. Nereye satıyorlar, kim alıyor bu fotoğrafları bilmiyorum. Hadi hayırlısı.
Cevapla

#5
Hocam, istock'ta partner siteler var kendi üzerinde hiç satış olmasa bile oralara satıyorlar.My uploads sekmesinin altında partner program var satılan fotograflarınızı görebilirsiniz bende yalnızca 3 DL var 14 küsür dolar şuan, arşiv arttıkça artacaktır diye tahmin ediyorum. İstock'un güzel tarafı fotograf secmiyorlar arşivi çoğaltması kolay ama satılabilirlik hemen sağlanmıyor tabiki özgün ve ticari amaçlı fotograflarınızı arttırırsanız satışlar artacaktır.

Ayrıca partner sitelere fotograflar hemen yansımıyor fotograflarınız oraya geçtikçe ufak satışlar olacaktır,istock üzerinde olmasa bile...
Cevapla

#6
Çok teşekkür ederim hocam. Ben de diyorum nasıl artıyor satış yok bir şey yok. Meğer yüklediğim çiçek fotoğraflarından bazıları satılmış orada.
Cevapla

#7
Bide şu var hocam atıyorum siz 81 tane yüklediniz ama içinde belki aynı seri farklı açılardan manzara yada çiçek fotoğrafı neyse, 10 fotoğraflık seri yükleseniz(örnek veriyorum) yalnızca 8 konu eder yani demek istedim fotoğrafın miktarından ziyade ticarimi satarmı satmazmı mesele o. Belki biliyorsunuzdur dreamstime da 9 fotoğraf ile binlerce satan var. Gibi Gibi...
Cevapla

#8
istock ay sonunda toplu mu yolluyor bilmiyorum ama geçenlerde bir şey oldu ve üç ayda yaptığım kazancı bir haftada yaptım, meblağlar düşük ama oranlamak açısından söyledim, sanırım bir şekilde birisi portfolyo linkimi paylaştı çünkü aynı fotoğraflardan defalarca sattım, bilhassa uçak fotoğrafları en çok dreamstime'da gidiyordu, is hepsini solladı.
Ara
Cevapla

#9
şimdi istock kazançlarını inceledim, partner sitelerdeki tüm indirmeler temmuz ayında gerçekleşmiş lakin bu kazançlar bana yaklaşık bir hafta içerisinde ve üç-dört günlük sürece dağılarak yansıdı sanırım.

sizde de böyle mi oluyor?
Ara
Cevapla

#10
(08-21-2015, 12:18 AM)tigristiara Nickli Kullanıcıdan Alıntı: şimdi istock kazançlarını inceledim, partner sitelerdeki tüm indirmeler temmuz ayında gerçekleşmiş lakin bu kazançlar bana yaklaşık bir hafta içerisinde ve üç-dört günlük sürece dağılarak yansıdı sanırım.

sizde de böyle mi oluyor?

hocam nereden görebiliyorsunuz downloadları? Ben sadece o dosyaların yüklendiği tarihleri görebiliyorum Sad
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2018 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.