• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pinterest

#1
Arkadaşlar biliyorum Pinterest bir fotoğrafçılık sitesi değil, stok fotoğrafçılıkla da doğrudan bir bağlantısı yok. Sonuçta bir nevi fotoğraf kataloglama sitesi, ve ana unsur fotoğrafçılık olmasa da fotoğrafın ta kendisi. Arada bir okuduğum bloglarda denk gelirdim, oturup saatlerini harcayan kullanıcılar var diye... Geçen gün ilginç bişey demek ki ben de saatlerimi harcayayım dedim, bir iki baktım, sıkıntı bastı. Neye hizmet ettiğini hala anlamış değilim. Birileri birilerinin fotoğraflarını pinlemiş, ben de onlara bakıyorum falan... Sonradan aklıma güzel olduğunu düşündüğüm bir fikir geldi; Kendi fotoğraflarımı pinlemek.
Google görsellerde kullanıcı adımı yazdım ve arama yaptım. İnternet sitelerinde kullanılan fotoğraflarımdan bir kaçını bulup pinledim. Ufak bir katalog oluştu. Satın alınan fotoğraflarının internet ortamında nerde kullanıldığını tek bir yerden takip etmek isteyenlere tavsiye edebilirim, kullanışlı oldu baya. Stok fotoğrafçılık için başka hangi amaçlarla hangi yöntemlerle kullanılabilir acaba diye düşünüyorum şimdi.

Bu arada hesap adresim:
https://ru.pinterest.com/ilkercelik_com/

Katalog oluştutursanız kendi web sitenizde de kataloğunuza link verebilirsiniz.
Elime yapışmaz ben öyle yapacağım.
Cevapla

#2
tam olarak anlamadım Smile mesela google dan gorselımı bulunca nasıl pin liyrum?
Ara
Cevapla

#3
2 yolu var.

Klasik yol pinterest hesabına giriyorsun. Pin ekle diyorsun. Fotografının bulundugu site adresini giriyorsun url kısmına. Webten ekleye basıp olusturdugun kategori altında pin yaratmış oluyorsun.
Bildiğim ikinci yol: Google'da "pin it" diye arama yaptır. Karşına çıkacak ilk sayfa pinterestin sayfası olacak. Pin it programcığını indir ordan. Crome ile bu programcık entegre olacak. Sonra Fotografının oldugu siteye git. Fotografının üzerine gel. Sol üst köşede save diye bir yazı çıkacak. Bas hocam ona ve yönlendirmeleri takip et, kaydet. Son aşama olarak pinterestte beni bul ve takip et. Bu kadar bitti.  Tongue
Karşına yeni siteler çıktıkça eklemeye devam edersin.
Cevapla

#4
Ben trendleri takip için kullanıyorum. Takip ettim sizi Smile
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2019 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.