• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Payoneer - TEB ATM Komisyonu

#1
Değerli forum üyeleri,

TEB atmlerinden Payoneer karta alınan komisyon 2 kat zamlanmış. Şikayetvari.com gibi sitelerde de birkaç örnek gördüm.
Aynı şekilde, aranızdan zamlı tarifeyle para çekimi yapan oldu mu acaba?

İyi akşamlar...
Ara
Cevapla

#2
Teb %4 alıyor yaklaşık. Şuan için en iyi alternatif QNB finansbaktan yüzde 2 komisyonla dolar çekebiliyoruz. Farklı bir alternatif bilen var mı?
Cevapla

#3
Ben bugün Akbük Teb atmsinden payoneer kartımla 350$ para çekmek istedim.Hesabımda 366$ vardı.6,4$ masraf kesintisi alınacağı uyarısı çıktı tamam dedim.Sonraki ekranda "bakiyeniz yetersiz" uyarısı aldım.işlemi iptal ettim.İzmir'e dönünce döviz veren finansbank atmsi bulup deneyeceğim.Bu arada tahmin ettiğim gibi 1.5 dolar bir ücret hesabımdan eksilmiş.Şimdilik durum böyle.
Cevapla

#4
(10-18-2019, 05:38 PM)vectorus Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben bugün Akbük Teb atmsinden payoneer kartımla 350$ para çekmek istedim.Hesabımda 366$ vardı.6,4$ masraf kesintisi alınacağı uyarısı çıktı tamam dedim.Sonraki ekranda "bakiyeniz yetersiz" uyarısı aldım.işlemi iptal ettim.İzmir'e dönünce döviz veren finansbank atmsi bulup deneyeceğim.Bu arada tahmin ettiğim gibi 1.5 dolar bir ücret hesabımdan eksilmiş.Şimdilik durum böyle.

Merhaba Vectorus,

Benim Payoneer kartla TEB ATM'sinden Ekim ayındaki çekiminde, 550$ için 25$ masraf kesintisi yaptı.
(Eylül ayında 400$ için 10,35$ dı)

Yapacağı kesintilere bakiye kalması için maksimum 340$ çektiğinde de, muhtemelen banka ve Payoneer kesintileri 15,5$ olacaktır.
Ara
Cevapla

#5
Yani 340 olarak denersem çekebilirim ozaman.Birdahaki sefere denerim artık.
Cevapla

#6
Selamlar, benimde bir problemim var bilgisizlikten dolayı. Yurt dışından bana dolar üzerinden bir ödeme yapılacak. Payoneer hesabım var ancak payoneer kartım yok. Daha önce bu tarz bir işlem yapmadım. Bende su an için mevcut CEPTETEB TL Vadesiz Hesab mevcut.(Ama ben ATMden dolar çekmek istiyorum TL ye çevrilmiş olarak değil!) Ben direk payoneerden bu hesabıma parayı transfer edebilir miyim? Edebiliyorsam bunun kesintileri çok yüksek mi oluyor.? Yada en az kayıpla ben bu parayı nasıl alabilirim. Dediğim gibi sıfır bilgi. Daha Basit bir yolu var ise yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
Ara
Cevapla

#7
TEB Eylülden beri %4,186 komisyon almaya başladı. Dolar bazında iki kat zam hiç insaflı değil.

İşbank ATM'leri ne kadar komisyon alıyor hatırlamıyorum ama tek seferde 300 USD'den fazla çekilemiyordu ve her ATM işlemi için sabit bir ücret alıyordu. 

QNB Finansbank'ın USD veren ATM'si her yerde bulunmuyor ama %2 makul.


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   
Ara
Cevapla

#8
Herkese merhaba, son 2 ay içinde TEB veya QNB atm'sinden USD olarak çekim yapan oldu mu acaba? Güncel kesinti oranı hakkında bilgisi olan var mıdır?
Ara
Cevapla

#9
(05-11-2020, 12:41 PM)ali bal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba, son 2 ay içinde TEB veya QNB atm'sinden USD olarak çekim yapan oldu mu acaba? Güncel kesinti oranı hakkında bilgisi olan var mıdır?

Selam,

TEB %5,205

Denizbank 4,695

QNB ?
Ara
Cevapla

#10
(05-11-2020, 02:03 PM)piko Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05-11-2020, 12:41 PM)ali bal Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba, son 2 ay içinde TEB veya QNB atm'sinden USD olarak çekim yapan oldu mu acaba? Güncel kesinti oranı hakkında bilgisi olan var mıdır?

Selam,

TEB %5,205

Denizbank 4,695

QNB ?

Merhaba Piko,

Bilgiler icin çok teşekkür ederim.
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2020 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.