• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'dan Selamlar

#1
Merhabalar,
İstanbulda öğretmenimin.Hobi olarak yaklaşık 3 yıldır fotoğraf çekiyorum.Bunlar daha çok sanatsal fotoğraflar.Ulusal ve uluslar arası yarışma fotoğrafları.Eldeki arşivimi stok siterine yükledim fakat stock tarzı çekilmediği için bir getirisi olmadı bu yüzden ayrıntılı öğrenmek için araştırma içerisindeyim.
Fotoğraf hakkında teknik ve ekipman bilgim iyidir(ışık hariç).Kullandığım edit proğramı lightroom.İyi derece kullanbilirim.Fakat photoshop bilgim temel seviyede.
Birkaç stok sitesinde üyeliğim var fakat getirisi yok.Yukarda da belirttiğim gibi fotoğraflarım stock için çekilmemişti.
Aşağıda shutterstock portfolio linkim mevcut.Eleştiri ve öneriye açıktır.
https://www.shutterstock.com/tr/g/isa_ozdere

https://www.shutterstock.com/tr/g/isa_ozdere
Ara
Cevapla

#2
Portfolionuza biraz baktim, güzel , cok iyi fotograflariniz var , sanatsal ve bazi satilma olasiligi düsük fotograflariniz var ama cok genis bir portfolionuz da var , satilabilecek cok fazla fotografiniz olmasina ragmen neden getirisi olmadi anlamadim. Dikkatimi ceken bir sey, hemen hemen ayni fotograftan yada birbirine cok benzeyen onlarca fotograf var. Yinede satilacak cinste stock fotografa uygun fotograflariniz cok sayida var. Kisaca demek istedigim getirisi olmamasina sasirdim. Getirisi oluyordur mutlaka ama sizin beklediginiz kadar yüksek olmuyor galiba?
Ara
Cevapla

#3
(03-21-2018, 12:53 PM)Hayati Kayhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Portfolionuza  biraz baktim,  güzel , cok iyi fotograflariniz var ,  sanatsal ve bazi  satilma olasiligi düsük fotograflariniz var ama  cok genis bir portfolionuz da var ,  satilabilecek cok fazla fotografiniz olmasina ragmen neden getirisi olmadi anlamadim.  Dikkatimi ceken bir sey,  hemen hemen ayni fotograftan yada birbirine cok benzeyen onlarca fotograf var.  Yinede satilacak cinste stock fotografa uygun fotograflariniz cok sayida var. Kisaca demek istedigim getirisi olmamasina sasirdim. Getirisi  oluyordur mutlaka ama sizin beklediginiz kadar yüksek olmuyor galiba?
     Teşekkürler zaman ayırıp değerlendirdiğiniz için.İlk zamanlarda sanırım herkes gibi ne varsa hepsini attım.Birbirlerine çok benzemesine rağmen hemde.Araştırıp öğrendikçe bundan vazgeçtim tabi.Ama bazen çelişkide kalıp aynı olmasa da benzer fotoğraflar atabiliyorum.
     Getiriye gelince beklediğim aylık 500 dolar civarı.Ama gerçekler Shutterstock ta 100 dolar civarı kalıyor.Herhalde zaman geçmesi lazım.Bir anda olmuyor.
Çalışmaya devam.
Selamlar.
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2019 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.