• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Getty Images Ortaklık Programı

#1
Merhaba, Aralık ayının başında Getty Images'dan ortaklık programıyla ilgili bir elektronik posta almıştım. Kayıt için linke tıkladığımda hata alıyordum ama artık link çalışır durumda. İngilizce seviyem düşük olduğu için sizlere danışmak istedim. Gelen posta aşağıdaki gibidir. Uygulayıp kayıt olan varsa bilgi verebilir mi lütfen?

Contributor Toolbox ‑ Become an Affiliate

Hello,

As you've heard, The Contributor Toolbox gives you a new way to market your content by creating a personalized logo, watermark, or web banner. These tools can be used on your personal website, social media, or anywhere you’d like to showcase your Getty Images & iStock content.

As a valued exclusive contributor with us, we are giving you an extra incentive!
Sign up as a Contributor Affiliate with our partner, Impact, and you could earn up to 30% in commissions. Once enrolled, you’ll receive a Media Partner ID to track your content when it’s licensed.

When you sign up to become a Contributor Affiliate, please use our step‑by‑step guide to create your account with Impact. Please keep in mind that it may take 2-5 business days for your affiliate application to be reviewed.

Please explore the Toolbox and watch the video on the Getting Started page to learn more.

If you have any difficulty using the Toolbox or setting up your affiliate account with Impact, please contact us here. When contacting us, please use the following fields in the drop down: Technical/Site Issues > Contributor Toolbox Issue.

We look forward to seeing how you use these tools!

Best regards,

Getty Images and iStock Team
Ara
Cevapla

#2
Exclusive olmak için mail gibi duruyor ama ben bu şekilde mail attıklarını ilk defa görüyorum. Ben başvurduğumda esp den giriş yapıp fotoğraf satıl sayfasında non-exclusive yazan yere tıkladım ve yeni bir sayfaya göndermişti orada apply now butonuna bastığımda inceleme yapılacağı sonra kabul edilip edilmeyeceğim e posta ile bildirileceği geldi. Nitekim sonunda uygun olmadığım haberi geldi. 575 fotoğraf satışım var ancak exclusive olamadım sebebini de hala bilemiyorum
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2019 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.