• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Envato

#1
Bence Envato irili ufaklı başlığından çıkarılıp baba stok sitelerinin arasına konmalı satış rakamları düşükte olsa satışları çok haraketli bir süte özellike videocular için .
Cevapla

#2
Envato gerçekten güzel işlerin olduğu bir site. fakat benim nedense aram ısınamadı. videohive a atmadığım after effects calısması footage video vs vs nedense hiç birisi kabul edilmiyor. (tüm istenenleri yapıyorum hatta tutorial video bile hazırlayıp koyuyorum içerisine) fakat kabul edilmiyor calısmalarım. kalitemize uygun değil diyor kesip atıyorlar. bakıyorum calısmamdan kat kat daha kotu projeler var videohive da. en son bir calısma attım dıyecekleri hiç bir sey bırakmamıstım. ona da pazar bu calısmaya doygun dedi. Smile))) küfür edecektim az daha.
fakat bunun yanında 3D model ne atsam alıyorlar. garip bir site.

sanırım benim baştaki cok fazla red yememden mimlendim. artık ne atsam almıyorlar.

sonra baktım calısmalar envato da aşırı ucuz. mesela bir videonuz 7-8 dolar fiyat koyuyorlar. ama aynı video yu baska sitede 30-40 dolara satmanız mümkün. sürümden kazanma mantıkları var anladıgım kadarıyla. fakat tutumları cok zorluyor ve fiyatları cok dusuk. kalite yada pazarda seçkinlik diye yırtınıyorlar ama piyasanın içine ediyorlar farkında değiller.

örneğin fottage videolarda en çok satışı yapan video bu şu an
845 SATISLI VIDEO

an itibariyle 845 adet satısı olmus. yayınlanma tarihi 2014 fiyatı 8 dolar.
yani arkadaş ortalama ayda bu videodan 150 dolar kazanmış. sitesinde bakarsanız portfolyosunda zaten bundan 3-4 tane daha video var onlar gitmiş diğer işleri satılmamış.

bence envato abartıyor işi.

son olarak envatoya çalışma atmak deveye hendek atlatmak gibi ve aşırı zaman kaybı. preview ları bile değişik ölçülerde. 2 tane resim preview istiyor 80x80 ve 590x300
ayrıca video preview için 960x540 olacak. photoshopla ayrı ugras renderla ayrı ugras calısmanı at tutorial ekle vs vs uzuyor gidiyor. kabul edilcek edilmeyecek kısmınıda gec. hepsi ne için 8-10 dolar mı ?????

olmasın daha iyi bana göre şimdilik.

sadece izlenimlerimi paylaştım ön yargınız oluşmasın. benim baştaki red yemelerimden yüzdem düştüğünden artık bakmıyor bile olabilirler. işinize geliyorsa şansıznı deneyin derim.
Ara
Cevapla

#3
Evet son zamanlarda yabancı forumlarda da yükselen bir ajans olarak görünüyor geçen hafta deneme olarak 150 dosya gönderdim 128 i kabul edildi digerleride saçma nedenlerden kabul edilmedi arkası dönük olduğu halde model izni istiyor.Rumeli hisarından izin belgesi istedi tanımadılar heralde sonra tekrar gönderdimde kabul ettiler. vs. 2.gün henüz satış yok hayırlısı .
Ara
Cevapla

#4
Reklamını iyi yaptı ve oturttu.
yalan yok ben bile video yada after projesi arayınca ilk envatoya bakıyorum. ama bu onların iyi oldugundan degıl dıger sitelerin reklam stratejilerini geliştirmediginden bence.
birde ucuz Smile
Ara
Cevapla

#5
Gross  + $5.60              
Taxes   - $1.57                   
Fees     - $3.08
Net earnings    0.95


bu abonman kapsamındamı yoksa her satış böyle mi oluyor Envato da? çok  az değilmi?  fotolia da 3.70 geliyor XL satıştan.
Ara
Cevapla

#6
Photodune artik yeni uploadlara izin vermiyor. Anladigim kadariyla, kendi deyimleriyle nicelik degil nitelik odakli olacak sekilde tum fotograf bazalarini elden gecirecekler. Bircok fotograf ve hatta portfolyo silinecek. Sadece kendi sectikleri fotografcilardan fotograf alacaklar. Boylece buyuk saticilar daha cok satabilecekken kucukler ve ozellikle yeni baslayanlar rakip dahi olamadan envatoda yok olacaklar.

Hikayesi ayrintili olarak asagidaki linkte...

https://forums.envato.com/t/adjusting-our-focus-a-new-approach-for-photos-at-envato/73708
Cevapla

#7
Envato bence ayağına sıkıyor haberi yok
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2018 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.