• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu seneki satış stratejileriniz

#1
Benim portföyümde genel itibariyle çiçek görseli var. Elimdeki imkanlar doğrultusunda model vs bulamayacağım için bu sene çiçek ve gezi fotoğraflarıyla devam edeceğim gibi görünüyor. Etraftaki botanik bahçelerini tek tek gezeceğim görünüşe göre.
Bu kış biraz vektör göndereyim dedim ama satışlar iyi olmadı. Zaten vektör çizmek de gerçekten vakit alıyor.

Sizin stratejileriniz neler? Bu sene ne çekeceksiniz/çizeceksiniz?
Cevapla

#2
Sosyal ağ üzerinden kendi stock sayfalarıma link veren reklamlar oluşturmayı düşünüyorum.
Ara
Cevapla

#3
Merhabalar,

Şu sıralar Türkiye'deyim, tatil yapıyorum. Uzun sayılabilecek bir tatilden sonra ekim ayında tekrar Rusya'ya döneceğim. Stok fotoğrafçılığı için nispeten daha çok zamanım var. Fakat profesyönel ortamlarda modelli fotoğraflar çekmek için Rusya'daki kadar imkanım (model - mekan) yok. Gerçek profesyönel ortamlarda gerçek kişileri model olarak kullanarak üretilen fotoğrafların (inşaat, sağlık, sanayi, hukuk sektörleri ofis ortamları vs...) çoluk çocuk, çiçek böcek, minare kubbe fotoğraflarına nazaran çok daha yüksek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Obje fotoğrafları çekimi yaratıcılık anlamında tatmin edici olabiliyor ama kendi adıma konuşayım, daha çok zamanım var diye tatilimde bir odaya kapanıp asosyal bir çalışma yapmak benim pek içimden gelmiyor. Tatilde çevremde bana eşlik edecek benimle aynı heyecanı yaşayacak fotoğrafçı bir arkadaşım da yok ne yazık ki.
Evvelden internette bir blogda okumuştum. Profesyönel fotoğrafçıları stok fotoğrafçılığı da yapmaya teşfik eden bir yazıydı. Özetle diyordu ki; müşterinizle bir anlaşma yapın, alacağınız ücreti yarı yarıya düşürün, karşılığında fotoğrafları stok fotoğraf olarak da kullanmayı teklif edin ve model release alın. Bu sayede hem stok fotoğraf kazançlarınız olacak hem de ucuz fiyattan dolayı ciddi anlamda rekabet gücünüz artacak... Benim çok farklı bir mesleğim var zaten, bu tip işlere girerek elden para almaya niyetim yok. Şahıs şirketi açmaya da niyetim olmadığı gibi korsan fotoğrafçılık da yapma niyetinde değilim. Peki bir imkan olsaydı da fotoğrafları bedavaya çekseydim, ve fotoğrafları stok fotoğraf portfolyoma ekleseydim... İster miydim... Evet isterdim ve kendi adıma iyi stok fotoğraflar üretilebileceğine inandıktan sonra bunu kabul de ederdim. Peki bu düşünce bir stratejiye dönüştürülebilir mi?
Ne dersiniz?
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2017 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.