• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boycott Shutterstock

#1
Arkadaşlar merhaba. Shutterstock yeni ücret düzenlemesine tepki için hesabımı dondurma kararı aldım. dünyada çok büyük tepki var hesap dondurma olayı 3 gün kadar sürüyor şu ana kadar 5 milyon görsel düşüşü yaşadı ve aylık ödemelerini alanlar da hesaplarını kapatacak veya donduracak. sizde bu sömürgeci düzene tepkinizi gösteriniz. Profil dondurma işlemi görsellerinizin silinmesi anlamına gelmiyor ve tekrar aktif edilebiliyor. Popüler görselleriniz arka plana düşmüyor bilginiz olsun korkmayınız. Sevgiler Saygılar.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDAN #boycottshutterstock HASHTAG İ İLE TEPKİNİZİ KOYUNUZ. BİLİNİZ Kİ GERİ ADIM ATILMAZSA DİĞER FİRMALARDA AYNI YÖNTEMİ İZLEYECEKTİR
Ara
Cevapla

#2
Shutterstock'u 1 haftadir takip ediyorum. Aramada cikan element sayisi
325.223.440 iken gecen hafta persembe,
bugün 323.569.224 tane.

Yani 1.654.216 tane eksilmis. Haftalik 1 milyon eklendigini de düsünürsek nereden baksaniz 2,5 milyon görsel veya video gitmis.
Ama halen 323 milyon var. Ayin 15inde stokcular protesto yapip görsellerini satisa kapatacaklar haberiniz olsun.
Cevapla

#3
Silmeyecekler sadece satışa kapayacaklar
Ara
Cevapla

#4
Arkadaşlar haziran 15 inde büyük bir tepki gösterilecek. Hesaplar kapatılacak veya dondurulacak. 15-21 haziran arasında bu tepkiye destek olunuz. çalışmalarımızın 10 sent etmediğini düşünerek ve bunun kabullenilmesi sonrasında diğer firmalarında bu yönteme gideceklerini unutmadan haraket etmeliyiz. bu iş için bir fotograf makinesi yatırımı için diğer aksesuarlar pc ler kartlar vs vs sizce bu 10 sente değer mi ve bu yatırımın geri dönüşü ne kadar zaman alacaktır? bunları göz önünde bulundurarak birlikte haraket edelim. Ben yüklemeyi durdurdum 1 haziran itibariyle 15 inde hesabımı donduracağım ta ki düzelene kadar. Bu eylemde başarılı olursak diğer firmalara da gözdağı vermiş oluruz.
Ara
Cevapla

#5
Ben Shutterstock'a yükleme yapmıyorum artık, olan görsellerimi de satışa da kapattım. Bu fiyatlandırma politikası değişmezse de böyle devam edeceğim. Zaten katılımcısı olduğum bir kaç site daha var, yüklersem onlara yükleyeceğim.
Ara
Cevapla

#6
Selamlar öncelikle;

Fiyat politikasının değiştiğinden haberim yoktu, farkında olsaydım boykota katılırdım kesinlikle. Yeni yeni başladığım için daha 4 görsel satmıştım henüz, bu yüzden durumu pek fark edemedim. Beni de soğuttu açıkçası bu durum. Tecrübeli arkadaşların önerebileceği başka platformlar varsa çok iyi olur açıkçası...
Ara
Cevapla

#7
Ben beklemeyi yegleyenlerdenim. Yükleme yapmiyorum artik. Shutterstock bence ellerini fotografcilarin ceplerinden cekmeli.
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2021 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.