• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bedava font kullanımı

#1
Bir sorum olacaktı. İnternette bir sürü ticari amaçlı kullanıma açık font var. Illustrator'da bu fontları kullanıp T-shirt tasarımı yapsak ve satsak sorun olur mu? Bedava diye download edilip kullanılan fontun sahibi yarın çıkıp dese ki ben bedava vermedim, ne yaparız? Smile
Cevapla

#2
(12-17-2015, 11:08 PM)speedy_turtle Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bir sorum olacaktı. İnternette bir sürü ticari amaçlı kullanıma açık font var. Illustrator'da bu fontları kullanıp T-shirt tasarımı yapsak ve satsak sorun olur mu? Bedava diye download edilip kullanılan fontun sahibi yarın çıkıp dese ki ben bedava vermedim, ne yaparız? Smile

dafont gibi sitelerden indirirseniz fontlar sorun olmaz. kaynağı belirsiz yüklenip paylaşılan fontları kullanmayın. dafont gibi siteler indirdiğiniz fontun lisans bilgisini veriyor download sayfasında size. isterseniz fontu indirdiğiniz ekran görüntüsünü de mailinizde saklarsınız olur biter.
Ara
Cevapla

#3
Shutterstock'a mail atıp sordum.

Şöyle bir yanıt geldi Shutterstock'tan:

Yes, you can incorporate the font into a design. As you know we do not accept a commercial font being submitted as a font set. 

It is acceptable to use a commercial font in a t-shirt design.

Yani ticari olarak bedava olanlar kullanılabilir ama kendimiz yeni bir font yaparsak o fontu satamıyoruz Shutterstock'ta.

Şimdi ticari olarak bedava olan fontları indirip deniyorum. Tek tek her fontun README dosyaarını açıp bakıyorum başıma sonradan bir iş gelmesin diye.
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2018 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.