• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 Kez indirilmiş ama kullanıcı çok?

#1
Shocked 
Merhaba iyi günler arkadaşlar,
Belki çoğunuz biliyorsunuzdur görselimize sağ tıkladığımızda googleda aratabiliyoruz kimler nerede kullanmış görebiliyoruz. Benim sorum bir tane görselim 3 kez indirilmesine rağmen farklı sitelerde twitterda dahil yaklaşık 20 kadar sitede kullanılmış. Bu şu anlama geliyor demek ki bazıları bu fotoğrafları o 3 kişiden birinin sayfasından alıp kopyaladılar. Dolasıyla bu da yasal olarak kullanamayacakları anlamına geliyor. Ben müşterileri görmediğim için shuttera mail atsam onlar bu konuda bir şey yaparlar mı, yada biz ne yapabiliriz. Bu konuda düşünceleriniz nelerdir?
Ara
Cevapla

#2
hocam genelde bu tarz foto çalanlar bireyler oluyor. Resmi firmalar fotoğrafı satın alır. Tabi bireylerin de fotoları izinsiz kullanması yasak. Ben olsam Shutterstock'a mail atarım. Linkleri de koyarım. İncelesinler bence.
Cevapla

#3
bu işi çok sıklıkla yapan kişilerse bir şeyler yaparlar bence
Ara
Cevapla

#4
(06-15-2016, 07:53 AM)speedy_turtle Nickli Kullanıcıdan Alıntı: hocam genelde bu tarz foto çalanlar bireyler oluyor. Resmi firmalar fotoğrafı satın alır. Tabi bireylerin de fotoları izinsiz kullanması yasak. Ben olsam Shutterstock'a mail atarım. Linkleri de koyarım. İncelesinler bence.

Teşekkür ederim tavsiye için bende öyle yaptım 16 site çıktı benim bulduğum. Shutterstockun bunun için bir şey yapması gerek biz uğraşıyoruz emek veriyoruz 0,75 dolar kazanmışım adamlar sanki kendileri çekmiş gibi haber yapmış nicesini kazanmışlardır. 
Ara
Cevapla

#5
peki satın alınan bir fotoğrafı yayınlarkenkaynak ya da çeken kişinin belirtilme zorunluluğu var mı?

benim fotolardan birisini de imzasız, kaynaksız olarak hatta kendi şirket logolarını basarak yayınlamışlar.
Ara
Cevapla

#6
(06-15-2016, 10:25 AM)tigristiara Nickli Kullanıcıdan Alıntı: peki satın alınan bir fotoğrafı yayınlarkenkaynak ya da çeken kişinin belirtilme zorunluluğu var mı?

benim fotolardan birisini de imzasız, kaynaksız olarak hatta kendi şirket logolarını basarak yayınlamışlar.

Günaydın anladığım kadarıyla genel lisans koşullarından aşağıda yazılan şartları ihlal ettiğini düşünüyorum.

"Yalnızca Editoryal Kullanım" etiketi taşıyan Görsel İçeriğin ticari amaçlarla kullanılması.

"Herhangi bir Görsel İçeriği (kısmen veya tamamen) ticari marka, hizmet işareti, logo veya başka türlü bir kaynak göstergesi veya bunların bir parçası olarak kullanmak."

"SHUTTERSTOCK III) "YALNIZCA EDİTORYAL KULLANIM" ETİKETİ TAŞIYAN HİÇBİR GÖRSEL İÇERİK İLE İLGİLİ HİÇBİR GARANTİ VEYA TAAHHÜT VERMEZ. "

Detaylara aşağıdaki linkten bakabilirsiniz bende yanlış anlamış olabilirim. Selam ve Saygılar

http://www.shutterstock.com/tr/license


Ayrıca mailime dün cevap vermişler lisans koşullarını göndermişler ve birde görselin başka stok yada herhangi bir kaynakta paylaşılıp paylaşılmadığını sormuşlar ona göre tekrar inceleyeceklerini yazmışlar.
Ara
Cevapla


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi


MyBB Türkçe Çeviri; MyBBTürkiye
Tema Çevirisi KOGuncel.NET
Copyright© 2002-2018 MyBB Group.
Designer By http://www.anadolustok.com Tüm Haklarını Saklı Tutar.