Anadolu Stok Forum - Türkiye'nin ilk ve tek stok fotoğrafçılık forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Red Nedeni
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
"Reference Image -- A reference image is required for this image. "

bu nedenle resimlerim red yemiş ilk kez karşılaştım ve ne demek istediğini anlamadım doğrusu. neden red olmuş anlıyan yada bilen var mı?
fotoğrafları yanlışlıkla illustrasyon ya da vektör olarak yüklemiş olabilir misiniz?
Yok hayır mevzu şuymuş. benzer bir çok görsel aynı olduğundan ve başka kişilerin çalışmalarına da çok benzediğinden. kendi pc'mde işi yaparken screenshot göndermemi istediler.
Ben bu hatayı biliyorum. Bazıları herhangi bir fotoğrafı layer yani katman açarak arka plana alır ve ikinci bir katmanla üstüne çizer. Haliyle eğer çizim çok detaylıysa ve referans fotoğraf gönderilmemişse hata verirler. Referans görsel yoksa eğer  çiziminizi gönderirken 'Digital illustration without reference image' tarzında bir yazı var onu seçin. Eğer referansınız varsa, normal model release'teki gibi o referans fotoğrafını da çiziminizi göndermeden yükleyin. Ben hep kabul aldım bu yöntemle.

Ayrıca vektör gönderirken de hep o seçeneği işaretlerim ben.
evet  'Digital illustration without reference image'  secenegını secıp gonderınce kabul ettiler. ben ayrıca ekran görüntüsünden photoshopta çalışmanın da görüntüsünü attım referans olarak.
Bu arada bahsi geçen çalışmayı da atayımda neden olduğunu anlasın arkadaşlar.
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=544461292

stock-photo-overhead-view-of-colorful-ro...461292.jpg


bu linkteki çalışma. katmanlar halinde photoshopta oluşturdum. ve benden referans istediler. upload ederken 'Digital illustration without reference image'   seçeneğini seçerseniz sorun kalkıyor ortadan